Не так давно медики пояснювали, що робити, якщо у вас в лікарні вимагають "добровільний" благодійний внесок? Як до цього ставиться МОЗ? Платити чи не платити? І як нормальна благодійність відрізняється від тривіального вимагання.

Інформатор повідомляє про всі деталі, які потрібно знати, щоб не стати жертвою лікарів-вимагачів.

Цього року в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун видала указ, яким визначено поняття чистої і добровільної благодійності фізичних і юридичних осіб на користь установ охорони здоров'я. Крім того, законом України "Про благодійну діяльність" визначено, що будь-яка людина або організація мають право на благодійну діяльність. Але виключно на добровільній основі, і ніхто не в праві їх примусити до надання благодійності.

Згідно з тим же указом Уляни Супрун, прізвища всіх приватних осіб і назви організацій, що зробили благодійну допомогу лікувальному закладу, сума цієї допомоги і місце призначення благодійних коштів,що були витрачені в обов'язковому порядку повинні бути опубліковані на інформаційному стенді самого лікувального закладу, його сайті і сайті міського чи обласного департаменту охорони здоров'я населення в залежності від підпорядкування медустанови міському або обласній раді.

Популярні новини зараз

Трудовий стаж 35 років і пенсія 3000 гривень: у Мінсоцполітики визначили, кому підвищать виплати з 2022 року

Погода 16 вересня нагадає українцям, що таке справжня осінь: кому знадобляться парасольки

Рада замовила на 4 млн м'ясних делікатесів, тонни овочів і "сканування" обличь

"Шо ти ригаєш...": Анастасія Приходько нарвалася на жорстку відповідь за приниження на "Співають всі"

Показати ще

Цю ситуацію прокоментувала начальниця відділу кадрової роботи та юридичного забезпечення департаменту охорони здоров'я населення Дніпропетровської ОДА Ольга Устимчук: "Офіційна благодійність в обов'язковому порядку фіксується на інформаційних стендах та сайтах самого лікувального закладу і на сайті департаменту охорони здоров'я. Крім того, головний лікар кожного лікувального закладу щоквартально здає в департамент звіт про благодійні кошти, що надійшли за квартал та їх витрати.

Якщо ж з пацієнта або його родичів медпрацівники вимагають надати благодійну допомогу готівкою на миючі засоби, канцтовари, якісь медикаменти і так далі, то треба розуміти, що будь-який факт вимагання карається відповідно до Кримінального кодексу України. Але довести сам факт вимагання вкрай складно, оскільки все спілкування відбувається тільки усно і ніяких письмових документів після нього не залишається. Тому:

  • не давати медпрацівникові будь-якого рангу ніякої готівки в руки;
  • повідомити про спробу вимагання директору - головному лікареві даного медзакладу або його заступникам;
  • якщо пацієнт або його родичі дійсно хочуть надати благодійну допомогу лікувальному закладу, то треба сказати про це керівництву, і вони вкажуть вам розрахунковий рахунок благодійного фонду, який співпрацює з даної лікарнею або амбулаторією.

Але в будь-якому випадку за вашою заявою про спробу вимагання готівки керівництво медичного закладу проведе в обов'язковому порядку службове розслідування і повідомить про його результати в департамент охорони здоров'я".

Крім того, за словами директора КП Дніпропетровський обласний клінічний центр кардіології та кардіохірургії Дніпропетровської обласної ради Олени Лугової, всі лікувальні установи області фінансуються з обласного бюджету в повному обсязі на зарплату працівників, оплату комунальних послуг, закупівлю медикаментів екстреної та невідкладної допомоги, витратних матеріалів та ремонти приміщень.

"У кожного лікувального закладу є благодійний рахунок, куди бажаючі можуть виключно добровільно перераховувати грошові кошти. Але сама лікарня цих грошей не бачить, оскільки рахунок знаходиться у благодійного фонду, з яким кожна конкретна лікарня уклала договір про співпрацю. І вже благодійний фонд оплачує рахунки лікарні на медикаменти, обладнання або видаткові матеріали, які даної лікарні в даний момент потрібні.

Є такий рахунок і у нашого Кардіоцентру. На своїх інформаційних стендах, нашому сайті і сайті департаменту ОДА ми розміщуємо всі прізвища або назви фірм наших благодійників, суми їх пожертвувань і куди гроші були витрачені. Але повірте, благодійні пожертви складають незначну частину загального бюджету нашого медзакладу.

Так, в 2017 році в якості благодійності ми отримали 1 мільйон 170 тисяч гривень, які були витрачені на закупівлю медикаментів і витратних матеріалів. У тому ж році від обласної ради, крім фінансування зарплати, комунальних платежів і ремонтів приміщень, за програмою боротьби з серцево-судинними захворювання "Здоров'я Дніпропетровщини" центр отримав 50 мільйонів гривень на закупівлю спеціалізованих медикаментів, витратних матеріалів та обладнання для лікування таких захворювань і кардіохірургії . А також 20 мільйонів гривень з державного бюджету країни на закупівлю сучасного обладнання кардіоцентру ", - повідомила Олена Лугова.

Нагадаємо, у 2018 році вже 60 осіб підхопили лихоманку Західного Нілу, 16 з них перебувають у лікарнях, 4 - у важкому стані в реанімації. Передає AFP.

Як повідомляв Знай.ua, вчені встановили, що тривале навантаження на ноги за швидкий термін може призвести до сутулості.

Також Знай.ua писав про те, що польське місто Камінь-Поморський (Західнопоморській воєводство) залишилося без поліцейських. Вся справа в тому, що абсолютно всі співробітники поліції взяли лікарняний через хронічну втому. Сталося це після того, як вони влаштували так званий італійський страйк.