Недавні дослідження вказують на те, що люди стають все більш залежними від своїх смартфонів, існує навіть назва самого страху залишитися без мобільного телефону - номофобія.

Як повідомляє УНІАН, існує безліч досліджень, які підтверджують негативні ефекти від надмірного користування соціальними мережами.

Про це написала виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці в соцмережі.

Як говорить Супрун: "Поява додаткового стресу, підвищене відчуття тривоги, погіршення настрою і навіть депресія. Більш того, до негативних наслідків відносять розвиток залежності, пониження самооцінки і порушення сну ".

Популярні новини зараз
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

Таким чином, додає Супрун, слід хоча б іноді відриватися від своїх гаджетів і акаунтів в соціальних мережах: “Вимкніть повідомлення на телефоні, якщо є така можливість, і влаштуйте собі хоча б один день без постійних поглядів на екран телефону”.

Багато дослідників вивчають проблематику залежності від гаджетів і соціальних мереж, і багато вчених дійсно пов'язують її з депресією, високим рівнем тривожності і розладами сну, які, в свою чергу, призводять до ряду інших захворювань.

Численні дослідження вказують на те, що люди стають все більш залежними від своїх смартфонів, існує навіть назва самого страху залишитися без мобільного телефону - номофобія, передає радіо Свобода. Більш того, журнал The Independent повідомляв, що вже є спеціальні центри лікування від цього.

До слова, виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун нагадала українцям про термін "пет-терапія", який застосовують у медицині та реабілітації для поліпшення психічного і фізичного здоров'я.

Домашні тварини позитивно впливають на здоров'я людей, заявила Супрун на своїй сторінці в Facebook.

"Спілкування з тваринами буквально покращує настрій і робить нас щасливішими. Дослідники припускають, що це відбувається через зростання рівня гормонів окситоцину та нейромедіатора серотоніна, що разом забезпечують появу відчуття щастя. Крім того, в деяких дослідженнях було виявлено, що спілкування з тваринами має заспокійливий ефект, сприяє зниженню артеріального тиску і зменшення частоти серцебиття", – розповідає голова Моз.

"Пет-терапію застосовують в медицині та реабілітації для поліпшення психічного і фізичного здоров'я.

"Для дітей з аутизмом терапія з тваринами працює як своєрідний соціальний каталізатор. Наприклад, собаки допомагають справлятися з недоліком сенсорної та емоційної обізнаності і викликати реакцію у дітей з низьким сенсорним і емоційним рівнем збудження. Таким чином, діти більше схильні взаємодіяти і використовувати мову. Позитивно впливають на соціальну поведінку дітей і морські свинки", – підкреслила Супрун.

Як запевняє в.о. міністра, тварини мають позитивний вплив і на серце людини. На думку дослідників, власники собак і кішок мають менший ризик появи серцево-судинних захворювань.

"У лікарнях використовують пет-терапію для пацієнтів, які проходять курси лікування і реабілітації, що пов'язані з сильним стресом. Наприклад, після пережитого стихійного лиха, аварії або смерті близької людини. Взаємодія з тваринами застосовують навіть для військових, які страждають ПТСР (посттравматичний стресовий розлад)", – зазначила Супрун.

У той же час вона зазначила, щоб бути впевненим в ефективності лікування симптомів такого розладу ще необхідні додаткові дослідження.

Нагадаємо, українцям в мережі розповіли правду про шкідливу звичку, якою хворіють мільйони громадян.

Як повідомляв Знай.ua, у чернігівському дитсадку № 66 призупинили виховний процес – у виховательки, яка тут пропрацювала 3,5 роки, лікарі виявили відкриту форму туберкульозу.

Також Знай.ua писав про те, що гомеопатія абсолютно неефективна, більше того, на думку Уляни Супрун, в деяких випадках лікування гомеопатичними засобами небезпечно для життя. Про це Супрун написала у своєму Facebook.