Недавні дослідження вказують на те, що люди стають все більш залежними від своїх смартфонів, існує навіть назва самого страху залишитися без мобільного телефону - номофобія.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк повідомляє УНІАН, існує безліч досліджень, які підтверджують негативні ефекти від надмірного користування соціальними мережами.
Про це написала виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці в соцмережі.
Як говорить Супрун: "Поява додаткового стресу, підвищене відчуття тривоги, погіршення настрою і навіть депресія. Більш того, до негативних наслідків відносять розвиток залежності, пониження самооцінки і порушення сну ".
Таким чином, додає Супрун, слід хоча б іноді відриватися від своїх гаджетів і акаунтів в соціальних мережах: “Вимкніть повідомлення на телефоні, якщо є така можливість, і влаштуйте собі хоча б один день без постійних поглядів на екран телефону”.
Багато дослідників вивчають проблематику залежності від гаджетів і соціальних мереж, і багато вчених дійсно пов'язують її з депресією, високим рівнем тривожності і розладами сну, які, в свою чергу, призводять до ряду інших захворювань.
Численні дослідження вказують на те, що люди стають все більш залежними від своїх смартфонів, існує навіть назва самого страху залишитися без мобільного телефону - номофобія, передає радіо Свобода. Більш того, журнал The Independent повідомляв, що вже є спеціальні центри лікування від цього.
До слова, виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун нагадала українцям про термін "пет-терапія", який застосовують у медицині та реабілітації для поліпшення психічного і фізичного здоров'я.
Домашні тварини позитивно впливають на здоров'я людей, заявила Супрун на своїй сторінці в Facebook.
"Спілкування з тваринами буквально покращує настрій і робить нас щасливішими. Дослідники припускають, що це відбувається через зростання рівня гормонів окситоцину та нейромедіатора серотоніна, що разом забезпечують появу відчуття щастя. Крім того, в деяких дослідженнях було виявлено, що спілкування з тваринами має заспокійливий ефект, сприяє зниженню артеріального тиску і зменшення частоти серцебиття", – розповідає голова Моз.
"Пет-терапію застосовують в медицині та реабілітації для поліпшення психічного і фізичного здоров'я.
"Для дітей з аутизмом терапія з тваринами працює як своєрідний соціальний каталізатор. Наприклад, собаки допомагають справлятися з недоліком сенсорної та емоційної обізнаності і викликати реакцію у дітей з низьким сенсорним і емоційним рівнем збудження. Таким чином, діти більше схильні взаємодіяти і використовувати мову. Позитивно впливають на соціальну поведінку дітей і морські свинки", – підкреслила Супрун.
Як запевняє в.о. міністра, тварини мають позитивний вплив і на серце людини. На думку дослідників, власники собак і кішок мають менший ризик появи серцево-судинних захворювань.
"У лікарнях використовують пет-терапію для пацієнтів, які проходять курси лікування і реабілітації, що пов'язані з сильним стресом. Наприклад, після пережитого стихійного лиха, аварії або смерті близької людини. Взаємодія з тваринами застосовують навіть для військових, які страждають ПТСР (посттравматичний стресовий розлад)", – зазначила Супрун.
У той же час вона зазначила, щоб бути впевненим в ефективності лікування симптомів такого розладу ще необхідні додаткові дослідження.
Нагадаємо, українцям в мережі розповіли правду про шкідливу звичку, якою хворіють мільйони громадян.
Як повідомляв Знай.ua, у чернігівському дитсадку № 66 призупинили виховний процес – у виховательки, яка тут пропрацювала 3,5 роки, лікарі виявили відкриту форму туберкульозу.
Також Знай.ua писав про те, що гомеопатія абсолютно неефективна, більше того, на думку Уляни Супрун, в деяких випадках лікування гомеопатичними засобами небезпечно для життя. Про це Супрун написала у своєму Facebook.