Перший заступник голови комітету Держдуми з оборони Олександр Шерін повідомив, що нібито заява голови постійної делегації України в Парламентській асамблеї НАТО Ірини Фриз, що Росія різко активізувала дослідження, спрямовані на розробку хімічної і біологічної зброї масового ураження, є неправдивими. Передають російські ЗМІ.

"Якщо політичні діячі на Україні дозволяють собі звинувачувати Росію в тому, що вона нібито виготовляє хімічну зброю, прикриваючись розробкою вакцин, то, напевно, ситуація вже зовсім занедбана. Люди взагалі не бояться, що можуть понести відповідальність за свої слова... насправді українські політики просто зароблять собі окуляри таким чином, стаючи на батьківщині популярними і "сміливими", — сказав він.

Шерін також додав, що Росії слід розглянути можливість порушувати кримінальні справи за "наклеп" на міжнародному рівні.

"Якщо є заява, то чоловік повинен або надати незаперечні докази, або спростувати його і вибачитися. Якщо нічого з цього він не може зробити, то треба порушувати проти нього кримінальну справу", — підкреслив депутат.

Популярні новини зараз
Летальність приблизно 52%: ВООЗ застеріг про спалах небезпечного вірусу Твоєї бабусі потрібно лише 90 грн: найпростіші тарифи від Київстар, lifecell та Vodafone Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей
Показати ще

Нагадаємо, світове співтовариство визнало Російську Федерацію та її безпосереднє керівництво відповідальними за порушення прав людини в Україні та Грузії. Про це йдеться у доповіді Парламентської асамблеї НАТО, сесія якої 26 травня проходить у Варшаві.

Мова йде про документ під назвою "Просування демократії і прав людини в чорноморському регіоні", який представила головний доповідач Улла Шмідт.

"Доповідачі підтримали тези щодо відповідальності Росії за порушення прав людини не тільки на сході України, але і в Абхазії і Південній Осетії", — пояснила голова постійної делегації України у ПА НАТО Ірина Фриз.

Вона зазначила, що не треба плекати марних надій щодо швидкого припинення конфлікту на тимчасово окупованому Донбасі – такий сценарій іноземні партнери України вважають найменш реалістичним. У той же час представники ПА НАТО визнають, що керівництво України прагне "говорити з людьми, а не вирішувати конфлікт військовими методами".

Ключове завдання сьогодні — припинення вогню, але ніякого прогресу з боку самопроголошених республік не спостерігається", —додала Фриз.

При цьому доповідачі бачать чітку різницю між ситуацією на Донбасі і в Криму та закликають усі країни світу тиснути на РФ.

Як повідомляв портал "Знай.uа", Володимир Путін заявив, що НАТО занадто близько поставили свої війська до кордонів, таким чином нібито вони "перетнули червону межу".