У Росії відбулися таємні випробування зенітно-ракетного комплексу С-500 Прометей. Як стверджують аналітики, це - аналог американської системи ППО THAAD, з далеким перехопленням повітряної цілі класу "земля-повітря".

Ракетні випробування у Росії

Розвідка США встановила, що російська ракета С-500 влучила в ціль на відстані 481 км, що, за оцінками Пентагону, на 80 км перевищує дальність будь-яких відомих випробувань цього типу ППО. Але жодних офіційних повідомлень про це не було.

Припускають, що швидше за все дію комплексу могли відчути на полігоні Сари-Шаган в Казахстані, а не на Капустиному Яру. Військові РФ стверджують, що С-500 може перехоплювати не тільки гіперзвукові крилаті ракети, балістичні ракети, безпілотники і літаки (в тому числі стелс - F-22 і F-35), а й об'єкти в навколоземному просторі - від 100 до 200 км над поверхнею планети.

Популярні новини зараз
Гроші списали, а тариф не надали: оператор пояснив обурення українців Немає грошей – не аргумент: як карають українців за невчасну оплату комуналки Процедура буде обов'язковою: кому готувати гаманці після опалювального сезону Доведеться працювати або жебракувати: 60-річні українці можуть залишитися без пенсії
Показати ще

С-500 Прометей

Нове покоління зенітних ракетних систем, в якому передбачається застосувати принцип роздільного вирішення завдань знищення балістичних та аеродинамічних цілей. Основне завдання комплексу — боротьба з бойовим оснащенням балістичних ракет середньої дальності: самостійно можливе перехоплення БРСД з дальністю пуску до 3500 км, а за необхідності також МБР на кінцевій ділянці траєкторії і, в певних межах, на середній ділянці.

С-500 Прометей: технічні характеристики

Від цих засобів ураження буде забезпечуватися прикриття окремих регіонів, великих міст, промислових об'єктів та пріоритетних стратегічних цілей. Знищення гіперзвукових крилатих ракет, літаків та БПЛА як звичайних висотних, так і типу "waverider" (гіперзвукових ракет зі швидкістю 5 Махів та вище), знищення низькоорбітальних супутників та космічних засобів ураження, що запускаються з гіперзвукових літаків, ударних гіперзвукових БПЛА і орбітальних платформ.

Дивіться: Ракети Путіна руйнують російський автопром

Як повідомляв портал "Знай.ua", підрозділ американської розвідки, який займається питанням озброєння, вирішив дослідити, наскільки "ядерні" погрози російського президента Володимира Путіна близькі до реальності. І як виявилося, хвалені ракети з нібито необмеженим радіусом дії з тріском провалили абсолютно всі випробовування. Розвідка США зробила висновок, що найдовший випробувальний політ тривав всього більше двох хвилин, а ракета пролетіла 22 милі, перш ніж втратити контроль і розбитися. Найкоротший тест тривав чотири секунди, коли ракета пролетіла п'ять миль.