Прийняття закону про медичну реформу в Україні викликало гарячі суперечки у ЗМІ та соціальних мережах про те, які зміни відбудуться в системі охорони здоров'я.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяОднією з найбільш скандальних тем стали платні пологи. Пізніше з'ясувалося, що з прийняттям медреформи майбутнім мамам доведеться платити тільки за додаткові послуги: наприклад, спостереження у певного лікаря і пологи з ним, окрема палата і т. д. Що стосується самих пологів, то, за словами в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун, в державних медустановах, вони для породіль будуть безкоштовними.
Сьогодні в Україні народити дитину в державному пологовому будинку - послуга формально теж безкоштовна. Насправді ж кожна жінка змушена платити мінімум пару тисяч гривень за те, щоб спокійно народити малюка в державному пологовому будинку. Про те, скільки коштує народження дитини в столичних пологових, розповіло видання "Вікенд".
У Києві є такса, яку багато жінок називають "офіційної оплатою", хоча, насправді, це оформляється як "добровільний внесок" через касу пологового будинку. А іноді гроші йдуть відразу в руки лікарю. Сума внеску складає близько 2 тисячі грн, а якщо немає київської прописки - 3 тисячі.
Киянка Ольга Іванова, яка близько місяця тому народжувала в столичному пологовому будинку №2 відзначає, що якщо породіллю забирають на швидкої, ніяких доплат робити не потрібно. Однак якщо жінка потрапляє в пологовий будинок за пару днів до дати пологів, то скоріше за все, доведеться платити ще й лікарю.
Катерина Акименко, яка народжувала в пологовому будинку №7, стверджує, що оплатила благодійний внесок в 1,5 тисяч грн. Гроші вона дала на руки персоналу без будь-яких квитанцій. При цьому їй також довелося додатково заплатити лікарю.
"Лікар почав маніпулювати, мовляв, за такі гроші, що мені тут платять, я ще стикаюся з недовірою пацієнтів. В результаті, ми заплатили йому стільки, скільки він сказав - 600 доларів", - зазначила Акименко.
Киянка Любов Степанова має досвід пологів і в державній, і в приватній клініках. П'ять років тому вона народжувала дитину в столичному пологовому будинку №3 і витратила тоді 500 доларів. Менше двох тижнів тому жінка народила сина в приватному пологовому будинку, послуги якого обійшлися їй у 45 тис. грн.
При цьому заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк підкреслює, що ніяких "фіксованих офіційних внесків" в державних пологових будинках не існує. За його словами, те, що відбувається зараз в українській медицині є "трешем".
"Коли медреформа запрацює на повну, сума, яку повинні будуть витратити українці на пологи в держклініці, складе нуль. У тому числі не потрібно буде ніяких ліків, ніяких пелюшок з собою. Стандартний пакет для пологів держава оплатить самостійно", - завірив Ковтонюк.
Раніше інформаційний портал "Знай.ua" розповідав, де лікуються нардепи і чого чекати українцям від медичної реформи