Вчора в український прокат вийшов "Дюнкерк" Крістофера Нолана. І це була перша військова драма цього режисера. Зняти такий фільм йому в голову прийшло ще півстоліття тому, коли він подорожував по Ла-Маншу і зупинився в невеликому містечку Дюнкерк. Саме так Нолан і вибрав місце та час дій фільму. Сценарій був написаний ще дуже давно, але Нолан не поспішав знімати фільм: він розумів, що досвіду у нього в настільки масштабних проектах недостатньо, та й вкладати багато грошей в молодого режисера ніхто не буде.
І зараз, після кількох досить успішних проектів: Мементо або Бетмен: Початок, Нолан все-таки вирішив зняти "Дюнкерк".
І цей фільм поділив кар'єру режисера на умовні "до" і "після". Раніше, Нолан був хорошим, перспективним режисером, який знімав не найдорожчі фільми, але майже завжди успішно. А "Дюнкерк" – це кульмінація роботи Нолана, те, до чого він ріс довгі роки. І фільм вже встигли назвати одним з кращих в кар'єрі режисера.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДюнкерк: сюжет
Час дій – травень 1940 року. Солдати йдуть по невеликому містечку в пошуках їжі, води, цигарок. З неба на них падають німецькі листівки з пропагандою і закликом здатися. Крім цього, на листівках схематично зображений сам Дюнкерк і німецькі війська, які оточили його.
У повітряному просторі Ла-Маншу йде нерівний бій винищувачів ВПС з німецькими літаками. І кожен збитий літак Люфтваффе коштує декількох сотень життів.
Дюнкерк: висновки
Назвати "Дюнкерк" найкращим фільм режисера прям язик чешеться. Але краще залишити цей вердикт часу. Особливо, якщо враховувати, що фільмографія у Крістофера Нолана аж дуже різноманітна. "Дюнкерк" без сумнівів можна назвати фіналом, або кульмінацією одного з етапів у кар'єрі режисера, але що буде далі, передбачити складно.
Саму війну вже дуже давно не показували саме так. Патріотизм замінили на бажання жити, а перемогу – фатальною поразкою. І, дуже давно, ми не бачили фільми про війну, які відходять про героїчного голлівудського сценарію. А "Дюнкерк" – це саме воно.