Поки у кулуарах міністерств та вчительських кабінетах тільки й розмов, що про реформу освіти, самі учні зовсім інакше сприймають систему навчання. Відверто розповісти від імені школярів про наболілі проблеми погодився випускник В'ячеслав Семичастний.

Про це повідомляє Clutch.

Хлопець не приховує: існують речі, які справді дуже дратують. І не тільки його самого. Перш за все – це нерівність. Хоча за законом не слід розмежовувати дітей за будь-якими ознаками, але, як виявилося, у цьому плані ми ще дуже відстаємо від іноземців.

Вчитель вважає, що якщо він старший за віком, то може сказати тобі щось образливе (попри праведний гнів викладачів, правди не приховаєш, трапляється і таке), кинути в тебе лінійку чи не дати поради у критичній ситуації. Сварки у класі нерідко закінчуються за одним сценарієм – "самі розберуться, не маленькі", запевняє В'ячеслав.

Популярні новини зараз
Абоненти збунтувалися проти "Київстар": не хочуть доплачувати за гігабайти, якими не користуються "Нафтогаз" дав 9 днів: що потрібно зробити навіть якщо газ не споживаєте Готуйте гаманці: українцям за лічені дні підвищать тарифи на комуналку, що подорожчає Українцям готують тарифний удар після опалювального сезону
Показати ще

Якщо позиція учня вчителю не сподобалася, замість того, щоб загладити конфлікт, може просто вигнати з кабінету.

"Одного разу я так і сказав вчителю: "Закон проти вас, ви не маєте права виганяти мене з уроку". Мене все одно вигнали, я мовчки вийшов з класу ... в тому випадку, їй здалося, що я давав списувати. Але їй дійсно здалося! Я проковтнув клубок образи і вийшов. Але на цьому наші розбіжності не закінчилися. Як би я не намагався, вона ще кілька років (до самого закінчення школи) погано ставилася до мене. У якийсь момент прийшло усвідомлення - все марно. І я опустив руки", - додав Семичастний.

Не дає спокою випускникові і практично не прихована корупція – оцінки "за валюту" ставлять охоче, він сам спостерігав подібне на власні очі. Вчителі натякають: якщо хочеш золоту медаль, краще заплати, хоча існують й інші варіанти:

"Якщо твоя мама може брати участь в житті школи, є главою батьківського комітету і добре дружить з класним керівником, тобі теж будуть ставити оцінки за "будь ласка". Це все свого роду корупція".

І найголовніше порушення правил школярів, загальновідомі вислови, які, на жаль, вже стали крилатими: "а голову ти вдома не забув?", "дзвінок для вчителя", "ти нічого не навчишся у школі, переводься в іншу".

Як повідомляв портал "Знай.ua", названі головні відмінності освіти в Україні та за кордоном.