Фаїна Раневкая – одна з найбільш відомих і шанованих актрис театру і кіно СРСР. І 19 липня буде роковина її смерті. Тому, в пам'ять про неї ми вирішили пригадати найкращі її роботи в кіно і театрі.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяФаїна Раневська: коротка біографія
Фаїна Георгіївна Раневська народилася 1896 року в Таганрозі. Її батьками були євреї. Вона зуміла вступити в Маріїнську жіночу гімназію і закінчити її. І з самого раннього віку захопилася театром.
У 1915 році майбутня актриса переїхала в Москву. І одразу ж вступила в місцеву театральну школу. Відразу ж після її закінчення, вона почала грати в театрі. Ось тільки перший час Фаїна Раневська задовольнялася провінційними театрами. Але, з 1917 року вона стала актрисою Пересувного театру. Там вона працювала 7 років, і з 1924 року вона почала кататися по країні і працювати в самих різних театрах: в 1931 році стала актрисою Камерного театру в Москві, 1935 – театр Червоної армії. Фаїна Раневська так каталася до 1949 року, поки не стала частиною трупи театру ім. Моссовета.
Крім театру, Фаїна Раневська так само дуже часто знімалася в кіно. Чого тільки варте її всім відоме «Муля, не нервуй мене». Завдяки цій фразі її запам'ятали мільйони і назавжди пов'язали з фільмом «Підкидьок». Хоча, сама Фаїна дуже цього не любила. І її можна зрозуміти, адже в репертуарі актриси є ще величезна кількість ролей у кіно. Всього їх близько 30, а найвідоміші з них: «Підкидьок» (1939), «Мрія» (1941), «Весілля» (1944), «Небесний тихоход» (1945), «Слон і мотузочок» (1945), «Весна» (1947).
Якщо говорити про особисте життя Фаїни, скандальних романів у неї не було. Незважаючи на те, що шанувальників вистачало завжди. А найбільше вона любила свою собаку, яку колись підібрала на вулиці зовсім маленькою.
Старість актриси проходила досить складно. Сама Фаїна Раневська казала про неї наступне: Старість — це просто свинство. Я вважаю, що це невігластво Бога, коли він дозволяє доживати до старості». За рік до смерті вона пішла з театру. Її нагородили величезною кількістю премій, особливо вона пишалася званням Народної артистки СРСР.
І 19 липня 1984 року Фаїна після інфаркту і з запаленням легенів була доставлена в лікарню, де і загинула, незважаючи на старання лікарів.