У Мережі створили підбірку найнезвичайніших тендерів Національного банку України. На них уряд витратив сотні мільйонів гривень простих українців. Про це повідомляють ЗМІ.

Так, у закупівельних тендерах НБУ регулярно відшукуються різні дивацтва.

Наприклад, НБУ терміново треба було закупити майже кілометр килимових доріжок вартістю понад 1 млн грн. Судячи з опису лота в сервісі публічних закупівель, чиновники вирішили облагородити свої робочі місця.

Також, близько ста тисяч гривень Нацбанк готовий був направити на закупівлю послуги коротких текстових повідомлень. За розрахунками відомства, в 2018 році кожен місяць воно буде відправляти до 32 тис. повідомлень.

Популярні новини зараз
Такої катастрофи українці не бачили 230 років: що відбувається з народжуваністю на фоні війни Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею" Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу
Показати ще

Кому саме НБУ збирається слати таку масу повідомлень — неясно. Оскільки за весь 2017 рік таких, за підрахунками чиновників, набралося всього 15,4 тис. повідомлень.

Цілих 58,857 тис. грн у НБУ вирішили витратити на канцелярське приладдя з власним логотипом.

Також подив викликає і тендер на закупівлю 144 рулонів харчової плівки по 300 м в кожному і ще 72 рулонів харчової фольги. На це у регулятора готові виділити 26 тис. грн.

Виглядає ще загадковіше конкурс на закупівлю 99 подарункових продуктових наборів, які Нацбанк оцінив у 56,42 тис. грн.

Склад набору нагадує класичний "передвиборний" презент: по кілограму гречки і рису, печінка тріски в жерстяній банці, тушонка, шпроти, соняшникова олія, варено-копчена ковбаса у вакуумній упаковці, чорний чай у пакетиках і коробка "пташиного молока".

1 березня Рада національної безпеки і оборони продовжила санкції проти українських банків із російським капіталом. У список потрапили: Ощадбанк, Промінвестбанк, ВТБ Банк і БМ банк.

Нагадаємо, за березень 2018 року прискорилося зростання споживчих цін в Україні з лютневих 0,9% до 1,1 %. Хоча в порівнянні з березнем 2017 року інфляція пішла на зниження з 14 лютого до 13,2%. Повідомлення про це з'явилося на сайті Державної служби статистики.

За час із початку 2018 року споживчі ціни збільшилися на 3,5%. А базова інфляція з початку року склала 2,7%, а в березні- 1,4%.

Дивіться сюжет про банки

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", українцям-боржникам обіцяють "веселе життя".