У Луцьку в приміщенні, де раніше була в'язниця, монахи вирішили облаштувати хостел.

Як кажуть самі ченці, у відомстві яких і знаходиться будівля, за виручені кошти вони планують відремонтувати всю споруду, яка є пам'яткою архітектури XVII століття. Раніше там був монастир, потім в'язниця і музичне училище.

Громадськість і історики виступили проти такої ініціативи. За словами фахівців, з цією будівлею пов'язані трагічні сторінки історії міста: співробітники НКВС розстріляли там тисячі політичних в'язнів.

"Анонсувалося, що там будуть у формі НКВД обслуговувати цей заклад. Ну це взагалі не лізе ні в які рамки здорового глузду", - сказав краєзнавець Ігор Левчук.

Історики впевнені, що будівля годиться для музею. І якщо в одній будівлі буде монастир і музей, то це буде повний комплекс.

Популярні новини зараз

Тіна Кароль вирушила підкорювати російську сцену: "Скандал" на міжнародному рівні

Каменських кардинально змінила зовнішність і заговорила про почуття: "Ми різні"

Ольга Сумська пожаліла Оксану Марченко через котика

Головне за ніч: "втеча" Віктора Павліка і Реп'яхової, НП в літаку, Полякова без волосся і загадкова загибель українки

Показати ще

Влада поки не вступала в конфлікт. Однак начальник відділу охорони історичної спадщини Луцької міської ради Петро Троневич зауважив, що кімнати комплексу у вигляді тюремних камер не суперечить статусу пам'ятника. Але за законом релігійні організації не мають права вести підприємницьку діяльність.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що в англійському Саутенд батьки разом з дитиною сходили в музей, де був унікальний експонат - труну, якому понад 800 років.