Вже восени гривня може подешевшати ще більше - до 29-29,5 грн/$ 1.

Про це розповів економіст Максим Свят, передає "Обозреватель".

За словами експерта, ситуацію вирішить приїзд місії МВФ, який відбудеться 6 вересня.

"Якщо приїжджає місія, якщо ми домовляємося, якщо ми виконуємо всі вимоги і ми дійсно отримуємо транш в 1,9 млрд, це автоматично відкриває нам доступ до ще одного мільярду з боку ЄС. Це близько 800 млн від Світового банку", — розповів він.

Свят вважає, що крім прямої фінансової допомоги, це є позитивним сигналом для зовнішніх ринків з точки зору того, що Україна продовжує співпрацю та Україні можна довіряти нові позики.

Популярні новини зараз
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Показати ще

"Відповідно, ми виходимо до більш низьких ставок. Якщо це все працює, плюс на це накладеться досить непогана кон'юнктура на зовнішніх сировинних ринках, то ось де рівень курсу 29-29,5 — це найбільш прогнозований сценарій розвитку",— резюмував економіст.

Нагадаємо, що Національний банк України (НБУ) встановив офіційний курс долара на понеділок, 27 серпня. Так, українську валюту зміцнили до 27,85 за долар. Про це свідчать офіційні дані на сайті регулятора.

Офіційні курси валют встановлені на такому рівні:

  • 100 доларів США – 2785.3197 гривні;
  • 100 євро – 3225.1217 гривні;
  • 10 російських рублів – 4.0646 гривні.

Таким чином, курс долара в понеділок, у порівнянні з показниками у вихідні дні, 25-26 серпня, знизився в ціні на 3 копійки. При цьому курс євро зменшився на 14 копійок, а російський рубль подешевшав на 6 копійок.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", у липні 2018 року українці купили в банках іноземної валюти на суму, еквівалентну майже $918 млн. Зате банки купили у громадян $1053 млн.

Також портал "Знай.uа" повідомляв про те, що в Україні можуть оголосити дефолт, якщо Київ не буде виплачувати зовнішні борги, взяті минулими владою в період з 2005 по 2013 роки.