З нового сезону ціни на головний продукт українців піднімуться на чверть. Хліб з нового врожаю стане дорожчим на 20-25%.

Про це пише Politeka з посиланням на заяву Президента Асоціації фермерів і приватних землевласників України Івана Томича.

"В Україні хліб нового врожаю подорожчає мінімум на 20-25%. Наше зерно є експортною продукцією. Його вартість прив’язується до імпортної. На жаль, імпортна ціна на зерно дорожчає з року в рік. У середньому на 20%. Крім того, всі складові хліба за рік дорожчають на 20-25%. Зокрема, паливо і мінеральні добрива. Також дорожчають енергоносії. Випічка хліба стає більш витратною",- сказав Томич.

За словами спеціаліста, здорожчання не уникнути, навіть якщо цього року ми отримаємо гарний врожай.

Популярні новини зараз

Українським пенсіонерам назвали нові суми надбавок на 2022 рік: не менше 3 тисяч гривень

Зірка "Кварталу 95" Олександр Пікалов розлучився з кумою Зеленського після 18 років шлюбу: залишив їм з сином будинок

Українцям "злили" переможця шоу "Танці з зірками": Олександра Зарицька піде без тріумфу

Укрзалізниця довела, що пасажири можуть "домовитися" без будь-яких сертифікатів: "Начальник вирішує"

Показати ще

"Хліб нового врожаю протягом року подорожчає мінімум на 20-25% незалежно від того, зберемо ми 59 тонн зерна або 62 тонни", – додав він.

Улюблена страва українців тепер мало кому по кишені

За 5 місяців 2018 року вартість вареників в Україні зросла більш ніж на 5%.

Тепер порція страви на чотирьох чоловік буде коштувати 35,4 грн. Найбільше зростання вартості серед інгредієнтів торкнулося картоплі (+ 39,4%) і цибулі (+51,9%).

Тільки сало (-3,1%) і масло (-0,1%) порадували українців невеликим зниженням цін.

Серед регіонів найкраща динаміка за балансом ціни і середньої заробітної плати спостерігається в Києві, Запорізькій, Донецькій та Львівській областях.

У той же час найгірша ситуація за цим показником зафіксована у Черкаській, Чернігівській та Волинській областях.

Дивіться: Як грамотно економити на молочних продуктах без шкоди для здоров'я

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", не омине здорожчання і деяких молочних продуктів. Так, наприклад вершкове масло вже зовсім скоро підскочить в ціні.

Втім, Держстат сверджує, що ряд популярних в Україні продуктів дещо подешевшали. Найбільше впали в ціні яйця і гречана крупа – на 9,5% і 7,3% відповідно. Ціни на овочі, молоко і молочні продукти, цукор, сало, фрукти, рис, олію знизилися на 2,9-0,5%.