Як стало відомо, Протоієрей, голова експертної ради з церковного мистецтва, архітектури і реставрації РПЦ Леонід Калінін виступив проти розміщення туалетів в православних храмах.

“Традиційно туалети в храмах не розміщували. Це нонсенс, що зараз намагаються на догоду якимось цивільним нормативам як для громадських будівель внести це як обов'язкову норму. В цьому необхідності немає[...] Мені здається, це якась ангажованість. Експертна рада з церковного мистецтва, архітектури і реставрації, який покликаний займатися питаннями архітектурного проектування, розглядав ці пропозиції, але ми з ними не погодилися. Поки що це залишається лише в якості пропозицій світських людей, які намагаються нав'язати своє бачення. Храм — це місце молитви, а не місце відправлення потреб", — сказав Калінін.

Також дорученням обурилися НКО "Благодійний Фонд Різдва Богородиці" і "Московська організація інвалідів". На їхню думку, "святість православних храмів не поєднується з поняттям туалет". Вони порахували, що будівництво санвузлів незаконна за канонічним, медичних і культурних причин.

Видання "Російська народна лінія" зазначало:

Популярні новини зараз

Продовження Covid-сертифіката двома способами: у МОЗ дали річну гарантію українцям

Магнітні бурі в кінці вересня: як уникнути погіршення самопочуття

В'ячеслав Узєлков розповів як бив колишню дружину Боржемську: "Марині відійшло"

Після скандалу в Києві Instasamka "присмокталася" до тіла в капюшоні: на це дивляться наші діти

Показати ще

“Більше того, — зазначає видання, — у Москві є храми, де на першому поверсі вже встановили туалет... до Речі, дуже може бути, що ворог роду людського прийде якраз через туалети в храмах. Не випадково ж люди, що випробували клінічну смерть, кажуть, що "там" пахне каналізацією...".

Автор статті, директор НУО "Благодійний Фонд Різдва Богородиці", наполягає, що один з авторів доручення Мінбуду, Андрій Оболенський, "в дусі нинішніх європейських ідей про "зонах доступного простору" намагається спекулювати на проблемах таких груп парафіян як вагітні, люди похилого віку та інваліди, нібито їм обов'язково потрібен туалет в храмі".

"Знай.uа" нагадує, що в Харкові з'явився священик, який б'є парафіян і робочих церкви.