У Московському патріархаті побачили в ініціативі Порошенка спробу маніпулювати церквою в політичних цілях та передвиборчій боротьбі.

Ініціатива президента України Петра Порошенка щодо створення єдиної помісної православної церкви, не пройшла непоміченою у МП. І звичайно ж, московські попи засудили створення автокефальної церкви.

З відповідною заявою в четвер, 19 квітня, виступив голова відділу зовнішніх церковних зв'язків (ВЗЦЗ) Московського патріархату митрополит Волоколамський Іларіон (Алфєєв).

Він раптом згадав, що держава не повинна маніпулювати Церквою в передвиборній боротьбі або в будь-яких інших політичних цілях.
"Створення автокефальної Церкви - це процес, який не може бути ініційований світською владою, тому що, як відомо, Церква в сучасних державах відокремлена від держави, і держава не повинна маніпулювати Церквою, в тому числі в передвиборній боротьбі або в будь-яких ще політичних цілях", - сказав митрополит Іларіон.

І як вже давно стало звичним для РПЦ, митрополит зайнявся підміною понять.

За його словами, вся концепція створення єдиної помісної церкви в Україні, відокремленої від РПЦ, базується на тезі про те, що в незалежній державі повинна бути незалежна Церква.

"Якби ми діяли за цим принципом, тоді б, наприклад, Олександрійську церкву треба було б поділити на 50 з гаком частин, оскільки вона обіймає собою всю Африку, а в Африці більше 50 держав, Антіохійську церкву треба було б поділити на кілька частин, ієрусалимську - теж на кілька, і так далі. Такі плани і такі ідеї вигідні тільки ворогам Церкви", - заявив митрополит.

Популярні новини зараз

"Штани не тиснуть?": Лорак перетворилася на справжню хуліганку, молода і зухвала

Синоптики обіцяють останній окрайчик тепла: коли українцям готуватись до зими

Хотіла заощадити: навіть найближчі друзі висміяли молоду наречену за нестандартний вчинок

Єпіфаній "скасовує" Різдво: 7 січня більше не свято

Показати ще

Нагадаємо, що Вселенський Патріарх схвалив створення єдиної української православної церкви і найближчим часом президент оголосить про початок процедури її створення.Як повідомляв портал "Знай.ua", 19 квітня Верховна Рада прийняла постанову про звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія з проханням надати Томос про автокефалію українській помісній православній церкві.

Напередодні Порошенко зустрівся з главами православних церков України та прийняв звернення від двох церковних ієрархів для передачі Вселенському патріарху Варфоломію.