Багато хто забув про серйозну загрозу, яка колись вважалась проблемою маргіналізованих верств населення. На сьогодні туберкульоз не перестав бути хворобою, яка загрожує кожному і щодня.

Медики нагадали, чим небезпечне захворювання та як його розпізнати на ранніх стадіях, - пише ВВС. Україна.

Наразі Україна - на другому місці в Європі за захворюваністю на туберкульоз (із розрахунку кількості хворих на 100 тисяч людей). На першому - Росія.

У 2016 році 29 тисяч українців захворіли на туберкульоз, серед них - понад 800 дітей.

Популярні новини зараз
Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Астролог побачив у травні "лихо" для України Розписуватися буде не потрібно: коли повістка вважатиметься врученою Німеччина вводить суворі обмеження: як це вплине на українців
Показати ще

Майже кожен четвертий випадок туберкульозу в Україні - це мультирезистентний туберкульоз (МРТБ).

Мало хто знає, але Україні одна з країн, яка найбільше страждає через МРТБ. Крім того, за статистикою, серед українців кожен п’ятий з туберкульозом є також і носієм Віл-інфекції.

Шляхи передачі

Туберкульоз - це інфекційне захворювання, викликане бактерією Mycobacterium tuberculosis. Мікобактерія також відома як паличка Коха, за ім'ям відкривача.

Вона передається повітряно-крапельним шляхом, коли уражена людина кашляє чи чхає.

Туберкульоз вражає легені, однак є й інші форми, при яких страждають нирки чи спинний мозок.

Якщо вчасно не розпочати лікування, це призводить до смертельних випадів. На сьогодні в Україні від цієї недуги помирають 10% людей.

Хто в групі ризику?

Для зараження туберкульозом достатньо десятьох бактерій. Але чи призведе зараження до хвороби, залежить від нашого імунітету. 90-95% людей не захворіють.

Якщо імунна система не спрацює як слід, то може розвинутись або прихована інфекція, або туберкульоз. Інколи від зараження до прояву хвороби минає рік.

Як правило, від туберкульозу захищає вакцина (БЦЖ), яку роблять немовлятам при народженні. Однак і це не є 100% способом захисту.

Людям радять бути уважними до симптомів туберкульозу - тривалої трохи підвищеної температури (37◦ С), кашлю і нічної пітливості.

Також варто здати аналіз в разі тісного контакту із хворими.

Дивіться детально про туберкульоз

Як повідомляв портал "Знай.ua", статистика захворюваності на грип в Україні повільно, але рухається в бік епідемії.