19 червня православна церква вшановує преподобного Іларіона Нового, ігумена Далмацького.

Традиційно 19 червня називають Ларіоном – Пропольником. Сам день також називали Прополець. У селян в цей день розпочинався розпал прополки - прополювали льон та зернові.

Точні роки життя святого Іларіона Нового невідомі. Жив він на початку восьмого століття від Різдва Христового. Іларіон у всьому наслідував свого великого тезку - Іларіона Великого. Саме тому його прізвиськом стало "Новий".

Іларіон Новий, якого вшановують 19 червня, народився і виховувався у благочестивій родині. Батьки його, Петро і Феодосія, навчали сина шанувати Господа, молитвам, дотримання посту, Святого Письма.

Коли Іларіону виповнилося двадцять років, він прийняв рішення про зречення від мирського життя.

Популярні новини зараз
Хліб, молоко, м'ясо та навіть яйця: в Україну несеться різке подорожчання на важливі продукти Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто
Показати ще

Він прийшов в Ісихійську обитель, що знаходилася недалеко від Константинополя, і там прийняв чернечий постриг. Пізніше праведник перейшов в Далматську обитель, де був висвячений в сан священика, а згодом обраний новим ігуменом.

З приходом до влади імператора Лева Ісавра (716 - 741) мир в Церкві був порушений. Новий правитель оголосив себе покровителем іконоборства, і ті, хто поклонявся іконам та образам, стали переслідуватися державою.

Преподобний Іларіон Новий виступив проти цього, за що був заарештований, підданий жорстоким тортурам і відправлений на заслання. Праведник зміг вийти на свободу тільки після загибелі імператора. Лева Ісавра вбила його ж охорона, причому на тому самому місці, де він вперше публічно висловився на підтримку іконоборців.

Святий Іларіон повернувся до управління Далматським монастирем. Помер у 845 році.

Традиції на 19 червня (Іларіон Новий)

Селяни 19 червня прополювати льон і зернові. Робилося це не в повний місяць, бо вірили, що нібито повний місяць надає бур'яну особливі життєві сили. 19 червня був сприятливим днем ​​для риття колодязів. Виривали невелику яму, на дно клали сковорідку. Якщо дно сковороди покривалося вологою, значить місце вибрано правильно. Молилися Іларіону - Пропольцю про позбавлення від бур'янів.

Народні прикмети 19 червня

Наші пращури у цей день спостерігали за птахами і комахами.

• Якщо чути крик перепелів – на дощову погоду
• Якщо дув вітер в східному напрямку, значить, літо буде дощовим
• Якщо в полі не бачили жайворонка, то чекали негоди
• Якщо колосся пшениці дозрівали знизу, значить, урожай буде хорошим
• Якщо павучихи відкладали яйця, то довго не буде дощу
• Якщо жуки літають ввечері, можна розраховувати на хорошу погоду

Іменинники 19 червня

Георгій, Іларіон, Лук'ян, Сусанна, Текла.