Низькі ціни на українську нерухомість привернули увагу іноземців, які почали активно купувати квартири. Інвестори в свою чергу почали проявляти підвищений інтерес до складських і офісних приміщень, а також торгових центрів. При цьому наголошується, що особливим попитом користується тільки найліквідніше житло.

Як повідомляє портал Рoliteka, низька вартість житла укупі зі зростаючою ціною його оренди обіцяє серйозні інвестиційні вигоди.

За словами експертів, поки частка таких покупців, невелика - не більше 3% від загального числа угод. Перш за все, це люди з українським корінням, іноземні бізнесмени або середній менеджмент іноземних компаній. Останні або самі купують житло, або роблять це за рахунок підприємства.

Ще одна нечисленна категорія покупців - іноземні студенти, які навчаються у вищих навчальних закладах Києва, Харкова, Дніпра, Львова, Ужгорода та Одеси, які на час навчання купують невеликі квартири або житло з великою кількістю кімнат відразу на кілька людей.

За словами експертів, зараз ціна оренди квартир зростає, а ціни на житло падають.

Популярні новини зараз
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

Наприклад, за даними порталу нерухомості, середня ціна оренди квартири в Києві склала $ 567, що на 3,5% вище, ніж в лютому. У минулому році ціни у валюті на квартири на вторинному ринку впали в середньому на 9%. В цьому році можливо буде спад на рівні 5%, якщо не буде форс-мажорів.

Максимальну вигоду дають інвестиції в будівництво на початковому етапі, коли квадратний метр може коштувати і $ 500, а на вторинному ринку Києва ціни стартують з $ 800 при середній ціні понад $ 1 тис. Але тут дуже високі ризики, пов'язані з термінами здачі об'єкта і необхідністю робити ремонт в порожній квартирі.

На думку експертів, в останні роки спостерігається підвищений попит на відносно нове житло (не старше 10 років), так як у старого житлового фонду вичерпується експлуатаційний ресурс.

«Хрущовки» та будинку радянської споруди купують в основному приїжджі, щоб закріпитися в столиці, або кияни, які хочуть розселитися з однієї великої квартири в кілька квартир поменше.

Крім того, ріелтори констатують, що однією з головних труднощів є подвійна конвертація валюти: спочатку в гривні для оформлення покупки по безналу, а потім - назад в долари або євро, так як на вторинному ринку 99% продавців житла вимагають валюту, а не гривню.

Експерти виділяють кілька тенденцій на вторинному ринку житла:

  • з'явився попит на невеликі двокімнатні квартири за ціною приблизно в $ 40 тис.
  • беруть квартири на більш високих поверхах, щоб по можливості забезпечити гарний вигляд. Наприклад, за вид на річку готові платити на 10% дорожче.

При цьому квартира, яку виставляють, наприклад, за $ 30 тис., реально продається на 5-10% дешевше. А в елітному сегменті знижки можуть досягати і 15-20%.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, кому з власників квартир загрожують великі штрафи.