Найближчим часому всіх областях Україні зростуть ціни на послуги користування інтернетом. Доступ до мережі в середньому обійдеться у 250 гривень на місяць з'єднання в 100 мегабіт / сек.

Подорожчання інтернету: скільки доведеться платити українцям?

Втім, це тільки орієнтовна вартість, кожен провайдер змінюватиме тарифи окремо. Запровадять зміни передусім у Києві, Харкові та Маріуполі. Різко піднімати ціни не будуть, робитимуть це поступово – як на курс долара, або продукти у супермаркеті, спочатку на 20, потім на 40 гривень.

У великих містах тарифи будуть вищими через більшу витратність на обслуговування, але це стосується й мешканців селищ. Обумовлюють це тим, що операторам невигідно закуповувати в іноземній валюті кабелі, роутери для клієнтів та ін.

Які послуги подорожчали у 2018 році?

Популярні новини зараз
Євген Кошовий та Олександр Пікалов з "Квартал 95" зустріли путіна копняками: "Що ти зириш? Виходь, х*йло" Сергій Притула не зміг зняти гроші з благодійного рахунку і віддав свої пів мільйона: "Який я тоді волонтер" Володимир Зеленський згадав загиблого друга з "Кварталу 95": "Дайте смердючої дешевої горілки" Наталя Могилевська втрапила в халепу: "Друзі мої! Трапилось непередбачене"
Показати ще

Приміром, будь-які матеріали, які купувалися ще за цінами 2018 року (з розрахунку 8 грн / $ 1), зараз купується по 26-27 грн / $ 1, пропорційно збільшення пішло втричі, не менше. Крім цього, компанії почали відчувати жорстку нестачу кваліфікованої робочої сили. Персонал їде за кордон або змінює сферу діяльності. Тому провайдери стали піднімати зарплати або збільшилися витрати на аутсорсингові послуги.

По Києву, наприклад, вже сьогодні популярний тариф 100 мегабіт в багатьох випадках перевищив 150 грн (коливається від 140 до 180 грн / міс.). При цьому більшість провайдерів намагаються компенсувати подорожчання збільшенням швидкості доступу. Зараз рідко можна знайти тариф менше 30 Мбіт / с.

Хто користується інтернетом в Україні?

За найгіршими прогнозами, 100 Мбіт до початку наступного року буде коштувати 150-200 грн, а гігабайтна швидкість - 300 грн / міс.

Дивіться: Доступ до інтернету для українців суттєво подорожчає

Нагадаємо, викрито найбільший обман популярного мобільного оператора "Київстар".

Як повідомляв Знай.ua, незабаром українці нарешті зможуть змінювати оператора, при цьому залишаючи звичний номер телефону. Також Знай.ua писав, складено рейтинг найпопулярніших серед українців смартфонів, які начастіше купували від початку 2018 року.