Депутат Ірпінської ради від "Нових облич" Ігор Оверко побив, якщо не всі рекорди задекларованого майна українськими нардепами, то принаймні більшість з них. У його власності знаходяться 186 квартир, загальна площа яких більша за футбольне поле стадіону "Олімпійський". Ще 400 квартир депутат минулого року продав.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це свідчить декларація політика, розміщена на сайті НАЗК.
Сам Оверко стверджує, що задекларованих квартир не 186, а 191.
"Я точно знаю кількість квартир, яких задекларував. Їх 191. Усі квартири я зареєстрував на своє ім’я, у подальшому я їх маю намір продавати так, як це визначено законом: я йду до нотаріуса, ми вчиняємо всі необхідні дії. Це не є схемою ухиляння від сплати податків, я легалізував всі квартири з метою сплатити все, що маю сплатити державі, не треба думати, що я щось приховую. Я сплачую всі податки державі", - сказав Оверко.
Нерухомість нардепа розташована в Ірпені, там, де Оверко веде будівництво і має право голосу на сесіях ради. Загальна площа квартир – 7 тисяч 888,1 кв. м.
Окрім квартир, сім’я Оверків володіє 4 житловими будинками загальною площею майже 600 кв. м, 18 земельними ділянками загальною площею 40116 кв. м та має більше 16 мільйонів гривень заощаджень. Також політик задекларував 10 об’єктів незавершеного будівництва, площа яких невідома.
Родина депутата володіє п’ятьма легковими автомобілями – Daewoo Lanos, Fiat Doblо, Lexus RX 350, Мercedes-benz E 200 та Opel Vectra.
Це при тому, що за минулий рік депутат заробив лише близько 20 тисяч гривень. Щоправда, дохід від продажу 400 квартир у 2016 році склав понад 50 мільйонів гривень, про що політик повідомив у розділі "видатки й правочини". Однак, Оверко не вказав вартості жодної з них у цьому розділі.
З допомогою нехитрих розрахунків, взявши суму, яку задекларував Оверко як дохід від відчуження всього нерухомого майна (квартир, землі і будинків), а це майже 52 мільйони гривень, і поділивши її всю хоча б на 400 проданих депутатом квартир – можна визначити приблизну вартість однієї квартири під Києвом. Вона становитиме 130 тисяч гривень. За курсом Нацбанку – це трохи менше 5 тисяч доларів. Цікаво, хто став щасливим власником таких дешевих квартир?
Оверко є керівником та співзасновником Будівельної фірми "Синергія". Юрист Юрій Брикайло, який спеціалізується на земельних питаннях, каже, що оформлення квартир на забудовника може бути пов’язане з ухилянням від сплати податків.
"Треба дивитися договори, за якою ціною продаються ці квартири. Також він мав вказати вартість квартир на момент оформлення на себе та на момент продажу. Якщо ціна на квартири в декларації не вказана, не проблема укласти договір на продаж квартири за 10% від її реальної вартості, сплатити з цих коштів 8,5% податку, а решту 90% отримати готівкою. У цьому може бути економія", - каже Брикайло.
Оверко є бенефіціарним власником на 5 підприємствах – це ТОВ "Еквітас Компані", ТОВ "Синергія Фуд", ТОВ "БудФірма Синергія", ТОВ "Обслуговуюча компанія "Синергія-Сервіс", Адвокатське об’єднання "Еквітас".
Як повідомляв сайт Знай.ua, скандальний прокурор став жертвою своєї ж декларації.