Російський історик і опозиціонер Андрій Зубів прокоментував висловлювання декана МДУ Віталія Третьякова про те, що українська мова "лінгвістично нижче рівнем" російської мови. Про це пише "Обозреватель".

"Насамперед, я повинен зауважити, що Віталій Третьяков взагалі шанована людина, колись головний редактор "Незалежної газети". Я його добре знав, і я абсолютно приголомшений тим, що він робить такі божевільні заяви", - сказав історик.

Зубов назвав такі заяви Третьякова "нісенітницею".

"Якщо говорити строго науково, то українська мова зберегла набагато більше граматичних і лінгвістичних слов'янських форм, ніж російська мова. Так, звичайно, російська мова має багато красивих словесних форм, оскільки на ньому писали хороші письменники, але їх має багато і українська мова - українською теж писали чудові письменники. Але в сенсі того, що цінують лінгвісти – звичайні люди цього просто не відчувають – це більш багата граматика. Вона в українській мові, звичайно, краще збережена", - сказав він.

Популярні новини зараз

Влад Яма з дружиною знову стали батьками: милі кадри з маленьким янголом

Зеленська у день народження чоловіка показала несподіване фото: "Коханий"

Пішов з життя тато Насті Каменських, співачка не стрималася: "Приходь частіше у снах"

"Стане матусею", - 45-річна Наталія Могилевська заінтригувала українців

Показати ще

За його словами, дискусії про "примітивні народи" і "примітивні мови" - це дискусії часів "колоніалізму і расизму", які давно пішли в минуле.

"Сьогодні ми не можемо говорити про те, що є більш примітивні і менш примітивні народи, більш примітивні і менш примітивні форми мислення, обумовлені більш примітивним і менш примітивним мовою. Навіть найпростіші народи, які-небудь австралійські аборигени мають складні багаті не тільки мову, але і фольклор", - підкреслив учений.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", глава українського зовнішньополітичного відомства Павло Клімкін взяв участь у дискусії на тему запровадження в Україні латиниці.

Відомо, що сам Клімкін точної позиції не зайняв, тим не менш розповів, хто запропонував такий варіант.

Нагадаємо, Міносвіти Білорусі розробив та затвердив навчальну програму "Українська мова" для 5-9 класів шкіл з білоруською та російською мовами навчання.