Міносвіти Білорусі розробило та затвердило навчальну програму "Українська мова" для 5-9 класів шкіл з білоруською та російською мовами навчання.

Відомо, що мета програми - сформувати в учнів уміння і навички нормативної усної та письмової української мови.

Будуть вивчати елементарні знання про особливості української мови порівняно з російською та білоруською. Завдяки цьому будуть розвивати почуття любові і поваги до українського народу, інтересу до його мови, культури, літератури, звичаїв, традицій.

Посольство України в Мінську зазначає, що це сталося в контексті розвитку співробітництва України з Білоруссю в сфері освіти. Це обговорювали на торішніх переговорах президента Олександра Лукашенка в Києві.

Викладачів української мови та літератури вже готують на філологічних факультетах в університетах Мінська та Бреста. У Мінську та Гомелі зараз діють курси української мови для дорослих та дітей, організовані українською діаспорою.

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень з 3 по 9 жовтня: на усі знаки Зодіаку чекає важкий тиждень, але Овни та Водолії будуть на межі Екстрасенс Макс Гордєєв попередив про можливість повторного наступу окупантів на Харків: "Тримайтеся" Українці отримали неправильні платіжки за газ, у відомстві назвали причину Чи буде Україна переходити на зимовий час у жовтні: громадянам пояснили, чи зміниться щось у 2022 році
Показати ще

Нагадаємо, раніше після запланованого об'єднання шести шкільних предметів (біологія, географія, фізика, хімія, економіка, астрономія) в єдиний курс "Природничі науки" навряд чи варто очікувати масового скорочення вчителів. Таку думку висловила експерт з питань працевлаштування Тетяна Пашкіна.

"Мені здається, що у нас вчителів не вистачає. Хороших вчителів не вистачає не тільки в Києві, але і в Україні в цілому. Якщо взяти той же Київ і таку ходову професію вчителя іноземної мови, то плинність там дуже велика. Навіть незважаючи на те, що вчителі в державних школах оплачуються краще, ніж лікарі, все одно ми відчуваємо дискримінацію, тому що вчитель англійської мови може заробити в школі в 2-3 менше, якщо він буде викладати по Skype або бути викладачем на курсах", - зазначила вона.

Як повідомляв портал "Знай.uа" у Європейському союзі впевнені, що критика української освітньої реформи "непропорційно роздута". Про це повідомляють ЗМІ, посилаючись на заяву заступника генерального директора Єврокомісії з питань політики сусідства та переговорів по розширенню Катаріни Матерновой. За її словами, проблема мовних меншин була лише незначною часткою більш широкої, основоположною реформи системи освіти українських дітей.