Національний банк пустив в обіг нові монети номіналом 1, 2, 5 і 10 гривень, які згодом повинні замінити купюри. Їх будуть вводити поступово протягом найближчих двох років.

"Банкноти не потрібно спеціально обмінювати на монети. Вони залишаються законним платіжним засобом, їх будуть вилучати з обігу в міру зносу, і поступово повністю замінять на монети", - розповів директор Департаменту грошового обігу Нацбанку Віктор Зайвенко, передає "5 канал".



У Національному банку розповіли, що заміна паперових грошей на металеві - звична практика в Європі, де користуються монетами 1 і 2 євро. До всього іншого це ще й дозволяє економити. "Близько 1 млрд гривень дозволить заощадити державі. Адже тривалість життя монет значно вища за тривалість життя банкнот", - розповіли в НБУ.

Ще одне нововведення від регулятора - ситуація з цінами в магазинах. Оскільки монети 1, 2 копійки виходять з ужитку, загальну ціну в чеку закруглятимуть: від 1 до 4 копійок - в сторону 0. від 5 до 9 - в сторону 10 копійок. Наприклад, якщо сьогодні платиш 3,25 гривні - з липня на ціннику буде 3,30. Якщо розрахунки безготівкові, заокруглень не буде.

Популярні новини зараз
Зміна ціни на електроенергію: у НКРЕКП зробили заяву для споживачів Відвикайте від опалення: українців просять зробити це до вимкнення, щоб не постраждати Жертвувати шлунком заради комуналки більше не доведеться: пенсіонерам призначать доплати Олена Зеленська здивувала українців своїми ногами, але пояснила, чому так сталося
Показати ще

"Максимальні втрати, або навпаки вигоди, можуть становити там десь 4-5 копійок. Суб'єкти господарювання повинні зазначати в чеках суми і до заокруглення, і після заокруглення", – зазначає заступник директора Департаменту грошового обігу НБУ Оксана Галиць.

Ерік Найман не виключає, що на практиці торговельні мережі округлятимуть у бік збільшення. "Наприклад, ви купуєте шматок ковбаси або шматок сиру, вам відрізають цей шматочок, і там, звісно, буде розраховано до грама. А відповідно – і до копійок. І округлятимуть, найімовірніше, у більшу сторону – тому трохи інфляція зросте. Але тільки трохи, бо сфера застосування копійок дуже маленька".

Нацбанк презентував нові монети


Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про дивовижну історію українських грошей: як вони змінювалися з плином часу.