Приблизно 4-5 мільйонів громадян України не говорять вдома українською, хоча вважають її своєю рідною мовою. Про таке розповів в ефірі "5 каналу" співкоординатор руху "Простір свободи" Тарас Шамайда.

"Думаю, ми не повинні прагнути будь-кого змушувати розмовляти, оскільки це право і свобода кожної людини. Тому у проекті закону про державну мову чітко зазначено, що цей закон не регулює мови приватного спілкування і мови релігійних обрядів. Це сфера свободи людини… Весь досвід нам показує, що ми все-таки маємо рухатися шляхом законодавчого врегулювання, конституція прямо цього вимагає, від парламенту, і тоді в цьому захищеному просторі розвиватиметься і культура. До речі, хочу сказати, що нині дві третини людей в Україні називають своєю рідною мовою українську, але лише 55% людей говорять вдома українською. Це означає, що приблизно 4-5 мільйонів наших громадян не говорять мовою, яку вони вважають рідною. І це вже свідчить про ненормальність ситуації", – розповів Шамайда.

Зараз є чіткі соціологічні дослідження, які показують, що 2/3 громадян України виступають за те, щоб держава захищала саме державну мову і підтримують основні положення того законопроекту, який ми пропонуємо ухвалити.

Зокрема є велике дослідження КМІС, наприклад, 2017 року, де чітко зазначено, що коли людей питають, якою має бути мовна політика, 64% людей виступають за зміцнення державної мови, лише 20% – за захист мов меншин і 2% – за захист російської мови. І переважання такої думки характерне для всіх практично регіонів України.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин Пенсіонери отримають підвищену пенсію: які умови Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає Оля Полякова дізналася, що вагітна після розлучення: як насправді з'явився Буряковський
Показати ще

"Досвід прийняття і пісні на радіо, і закон про освіту показав, що немає ніяких протестів. Навпаки, є велика суспільна підтримка. Так, безумовно може бути реакція якихось іноземних держав. Наприклад, Росії, Угорщини, але ми повинні зрозуміти, що для нас важливіше. Адже питання мови – це не тільки питання зручності для людей чи культури й комунікації. Державна мова в будь-якій державі – це елемент ідентичності та головний елемент національної єдності та безпеки", - пояснив експерт.

Дивіться, як говорити українською правильно

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Ірина Фаріон назвала українок повіями