Українська ракета С-200 не збивала російський лайнер Ту-154 в 2001 році. На це вказують маса нестиковок у розслідуванні московського Міжнародного авіаційного комітету, який прямо звинуватив країну в катастрофі літака.

Відповідну заяву зробив екс-міністр оборони України, генерал армії Олександр Кузьмук в ефірі програми "Гордон".

"З тих уламків, що були знайдені ні один фрагмент зовнішньої обшивки літака не був пошкоджений, а їх було виявлено чимало. В тому числі і носова частина літака, де вони просто зобов'язані були бути, але вони були відсутні. Однак на внутрішніх частинах літака, між першим і другим салоном, пошкодження були", – заявив Кузьмук.

Комітет встановив, що снаряд здетонував у 18 метрах вище хвоста, що є другою нестиковкою. Тому що цей клас ракет стріляє на випередження, а не навздогін. До того ж, проведені аналізи за знайденими фрагментами не збігалися між собою. Як з'ясувалося, вони навіть не належали до бойової частини ракети.

"Залишки вибухової речовини, яка застосовується в бойовій частині, також на цих вражаючих елементах відсутні. Але була присутня звичайна вибухова речовина, яку використовують для саморобних бомб", – підкреслив Кузьмук.

Популярні новини зараз
Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам Погрожують відключенням та вимагають гроші: українці скаржаться на терор "газовиків" Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати Готуйте гаманці: скільки доведеться платити за електрику та газ з 1 травня
Показати ще

Він зазначив, що дослідження доводять підрив літака зсередини, який ретельно готувався. До того ж, в морі не знайшли жодного фрагменту вищевказаної ракети.

Зазначимо, російський лайнер впав у Чорне море через 105 хвилин після зльоту. Він курсував за маршрутом Тель-Авів — Новосибірськ. На борту лайнера перебувало 78 осіб, з яких ніхто не вцілів.

У Росії висунули основну версію катастрофи, згідно з якою причиною аварії стало попадання ракети, запущеної з полігону "Опук".

Як повідомляв портал "Знай.uа", у 2015 році родичі загиблих попросили відновити розслідування, заявивши, що це був теракт.