Центр громадського здоров’я оприлюднив інтерактивну карту пляжів та рекреаційних зон в Україні, де взагалі не рекомендується купатись, адже якість води на цих пляжах та зонах не відповідає законодавчій нормі. 

Як повідомили у прес-службі Центру на сторінці у Facebook, у пробах води знайшли лактопозитивні кишкові палички.

Зокрема у дослідженні, йдеться про проведені всі необхідні дослідження якості води на всій території південної України, що мають вихід на морське узбережжя. З них 30 проб (3%) не відповідають вимогам стандарту на мікробне забруднення (морська вода – 1,2% із 782 досліджень, річкова вода – 9,6% з 219 досліджень).

Крім того дослідники заявили, що річкова вода також не скрізь відповідає затвердженим раніше вимогам. Так, зі 1500 досліджень не відповідають нормативам на мікробне забруднення 114 досліджень (7,6%).

На місцях, де результати перевищують мікробіологічні показники, органам місцевого самоврядування рекомендовано вистановити знаки про заборону купання.

Карта водойм України, у яких не рекомендується купатись через низьку якість води.Варто відзначити, що раніше комунальне підприємство "Плесо" не рекомендує купатися на всіх без виключення пляжах столиці. Наразі відомо, що всі 13 пляжів столиці не пройшли санітарну перевірку. 

Повідомляється, що станом на 9 липня на всіх пляжах вивісили "жовтий прапор", який свідчить, що "купатися не рекомендується".

Мова йде, зокрема, про пляжі: Дитячий, Венеція, Молодіжний, Золотий, Передмістна-Слобідка, Центральний, Галерна, Вербне, Пуща-Водиця, Вир, Веселка, Веселка, Тельбін.

Зазначимо, статус пляжів ("зелений прапор" - купатися дозволено, "червоний прапор" - купатися заборонено) визначається за результатами аналізу проб води. 

Як відомо, у Києві працює 13 пляжів: Дитячий, Венеція, Молодіжний, Золотий, Передмостова-Слобідка, Центральний, Галерна, Вербне, Пуща-Водиця, Чорторий, Веселка, Веселка, Тельбін.

Коли усунуть проблему і чи усунуть взагалі не відомо. Але в цілях безпеки здоров'я краще утриматися від купання.

Разом з тим варто відзначити, що громадянам з паспортами незаконних "ЛНР"та "ДНР" не те що Туреччина чи Єгипет недоступні, але й доведеться помріяти про такі близькі Одесу чи Бердянськ. І все це не через ціни, справа у можливостях та прихильності місцевої "влади". Потрапити на відпочинок можуть лише заможніші жителі, для яких діє так званий "зелений коридор".

Як влада "ДНР" запрошуює людей на неіснуючі курорти - Антізомбі.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що "діамантові" кримські пляжі побили антирекорд відвідуваності.