Очі – це не лише дзеркало душі, це відображення як емоційного так і фізичного стану людини. З часом з цим надважливим органом стаються зміни, які призводять до багатьох проблем із зором. Офтальмологи розповіли, як покращити здоров'я очей без хірургічного та медикаментозного втручання.

Найбільше очі втомлюються від тривалого читання, роботи за комп’ютером і постійної однофокусної відстані. Щоб покращити стан, варто позбутися цієї звички.

  • Намагайтеся частіше відволікатися від роботи, давайте очам відпочивати;
  • Частіше дихайте свіжим повітрям
  • Тренуйте м'язи очей
  • Корисно буде вдивлятися в горизонт
  • Розглядайте в небі хмари
  • Малюйте очима різні фігури.

Найкращим тонізуючим засобом для очей лікарі називають природну зелень, наприклад дерев чи трави.

Популярні новини зараз
Побутовим споживачам пригрозили відключенням електроенергії: хто у "чорному списку" Хліб, молоко, м'ясо та навіть яйця: в Україну несеться різке подорожчання на важливі продукти "Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну
Показати ще

Втомлені очі промийте та прикрийте, наприклад, долонями на декілька хвилин.

У дієту потрібно включати побільше морквяного соку, яблук, селери, капусти, петрушки, редиски.

Піддавайте ваші очі впливу сонячних променів, звичайно, прикривши повіки. Сидіть, повернувши обличчя до сонця, і повільно рухайте головою з боку в бік, відчуваючи тепло сонячних променів.

Для очей людини має важливе значення колір, так як він створює певний настрій. Люди часто застосовують кольоротерапію для боротьби з різними проблемами зі здоров'ям:

блакитний колір благотворно впливає на хворих з температурою,

фіолетовий - заспокоює вагітних жінок,

жовтий і червоний сприяє посиленню кровообігу,

голубий та білий - знижують кров'яний тиск,

зелений – знижує тиск та навантаження на очі,

рожевий колір – розслабляє.

І звичайно ж для здоров'я очей, як і всього організму необхідне здорове збалансоване харчування. Людина повинна споживати вдосталь вітамінів та мінералів. Обов'язково поповнюйте раціон продуктами, які багаті на вітаміни А, С, Е, групи В.

Також для життєдіяльності очей, як і будь-якого іншого органу нашого тіла, потрібен калій. Багато калію міститься в яблучному оцті, абрикосах і меді.

ЯК РОЗСЛАБИТИ ОЧІ

Сонячні промені мають велику терапевтичну цінність, як для хворого, так і для здорового ока. Зазвичай очей функціонує тільки при світлі. Сонячне світло допомагає поліпшити зір.

Вийдіть на вулицю, або відчиніть вікно. Закрийте очі та станьте так, щоб сонячні промені потрапляли на очі. Вправу робіть 3-5 хвилин.

МЕТОД КОРБЕТТ

М. Корбетт, учениця доктора У. Бейтса, поліпшила і розвинула теорію свого вчителя щодо поліпшення зору без окулярів і операцій. Вона розширила комплекс засобів для зняття напруги з м'язів очі.

Методика М. Корбетт передбачає такі прийоми для поліпшення зору:

Соляризація (Соляріс - сонце):

- стоячи на краю густої тіні, однією ногою на сонці, інший в тіні, закрити очі і, зробивши глибокий вдих, повертати голову з боку в бік так, щоб закриті очі поперемінно перебували то в тіні, то на сонце. Голова повинна бути високо піднята. Повторювати повороти до тих пір, поки очі не перестануть реагувати на сонці;

- стоячи обличчям до яскравого сонячного світла з закритими очима. Повороти голови і корпусу вправо-вліво, відриваючи п'яти. Під час поворотів виконувати аутотренінг, повторюючи про себе фразу: "Сонце проходить повз мене вліво, вправо";

- стоячи обличчям до сонця, одне око закрити долонею. Повороти, ковзаючи поглядом неприкритого долонею очі по землі біля своїх ніг, очей неодмінно моргає. Такі ж повороти робити, дивлячись прямо на сонці; повторити вправу з іншим оком, закривши обидва ока; відійти в тінь і виконати пальминг в два рази довше в часі, ніж тривала більше сонця.

Використовуйте кожен випадок, щоб підставляти очі світлі сонця. Зміцнення нервів сітківки сонячним світлом дозволить їм добре працювати, як при сильному, так і при слабкому освітленні. Добре солярізованние очі блищать і сяють. Крім того, сонячне світло дає приємне відчуття фізичного комфорту і психічного розслаблення.

Вправи

Щодня виконуйте певні вправи для покращення зору.

Почніть з поворотів. Стоячи обличчям до вікна, переступайте з однієї ноги на іншу, рухаючись з боку в бік. Виконуйте вранці та ввечері по 60-100 рухів.

Витягнуть руку вперед з вказівним пальцем та здійснюєте оберти тілом з боку в бік, при цьому дивіться повз палень, але не на нього. Повторюйте по 20-30 разів, при цьому потрібно глибоко дихати.

Корисними будуть спортивні ігри, такі як бадмінтон, настільки теніс та інші. При цьому намагайтесь не одягати окуляри. Подібні фізичні вправи дадуть помітне покращення.

Поступово замінюйте більш сильніші окуляри слабшими, коли поснете помічати покращення.

Якщо ви полюбляєте кінотеатри, у залі сідайте на 2 або 3 ряд в центрі залу і спостерігайте за тими змінами, які відбуваються з вашим зором за період занять. Зображення спочатку буде важко розрізняються, але якщо ви не будете забувати про моргання і будете подорожувати поглядом по всьому екрану, то незабаром деталі зображення на екрані стануть більш чіткими.

На перших порах окуляри надягайте до кінця сеансу в разі крайньої необхідності (при втомі очей), а потім, у міру поліпшення зору, поступово відмовляйтеся від них.

Дивіться, як робити вправи для очей, які врятують від багатьох проблем

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", лікарі розповіли, які методи поставлять вас на ноги всього за добу у період застуд та грипу.