Верховна Рада підтримала законопроект, який передбачає початок реформування ринку житлово-комунальних послуг. За задумом він спрямований на демонополізацію в цій сфері і нібито поліпшити життя українців.

Про це повідомляє "Обозреватель". Законопроект повинен дати можливість власникам квартир реально управляти своїм житлом і вибирати постачальника послуг. Мешканці самі зможуть вирішувати, з ким вигідніше укладати договори.

Документ дозволить врегулювати питання договорів на управління житлом: хто такий управитель, як формується ціна на послугу, які зобов'язання сторін, як розірвати договір і т.д.

"Ми задаємо інструмент дії всього того, що було раніше прийнято законом про особливості права власності. Оскільки раніше всі ці пару років після прийняття згаданого закону люди так і не змогли позбутися від монополії ЖЕКів на ринку житлово-комунальних послуг", - заявила заступник голови комітету Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Олена Бабак.

Після прийняття законопроекту місцеві органи влади позбавляються права встановлювати тарифи на ряд послуг, що виділяються з комплексу послуг ЖКГ і плата за які формує загальний тариф по обслуговуванню багатоквартирних будинків. Йдеться про переробку та захоронення побутових відходів, централізованому опаленні, холодному водопостачанні.

Популярні новини зараз
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

Бабак розповіла, що люди отримають нові варіанти для вибору моделі відносин з водоканалами і ПЕК. Крім того, поставлять крапку в питанні договорів з електроенергетиками і газовиками. Вони будуть полягати безпосередньо з користувачами і за індивідуальними лічильниками.

Експерти в цілому позитивно оцінюють ініціативу. Він, на їхню думку, вирішить багато проблем і дозволить структурувати відносини між усіма суб'єктами ринку житлово-комунальних послуг.

Екс-міністр з питань ЖКГ Олексій Кучеренко пояснив, що у споживача з'явиться право вибору різних форм управління - колективне або індивідуальне. Але головне, за його словами, те, що споживачі послуг ЖКГ усвідомили право вибору і відповідальність. Не обійшлося і без проблем в законопроекті.

"Перша тягнеться з іншого закону №417 про примусову передачу в управління будинку. Це абсолютно неправильна норма, яка зараз вилізе з прийняттям останнього законопроекту. Друга - споживачам не надається можливість відключитися від послуги, яка їм не потрібна. Перш за все - від централізованого опалення. У нинішніх умовах така норма дуже суттєва ", - підкреслив Кучеренко.

Жителі Києва і Одеси розповіли, скільки їм доводиться платити за комунальні послуги

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, з'явилися подробиці головних змін, які набули чинності після прийнятого закону "Про житлово-комунальні послуги".