Верховна Рада підтримала законопроект, який передбачає початок реформування ринку житлово-комунальних послуг. За задумом він спрямований на демонополізацію в цій сфері і нібито поліпшити життя українців.

Про це повідомляє "Обозреватель". Законопроект повинен дати можливість власникам квартир реально управляти своїм житлом і вибирати постачальника послуг. Мешканці самі зможуть вирішувати, з ким вигідніше укладати договори.

Документ дозволить врегулювати питання договорів на управління житлом: хто такий управитель, як формується ціна на послугу, які зобов'язання сторін, як розірвати договір і т.д.

"Ми задаємо інструмент дії всього того, що було раніше прийнято законом про особливості права власності. Оскільки раніше всі ці пару років після прийняття згаданого закону люди так і не змогли позбутися від монополії ЖЕКів на ринку житлово-комунальних послуг", - заявила заступник голови комітету Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Олена Бабак.

Після прийняття законопроекту місцеві органи влади позбавляються права встановлювати тарифи на ряд послуг, що виділяються з комплексу послуг ЖКГ і плата за які формує загальний тариф по обслуговуванню багатоквартирних будинків. Йдеться про переробку та захоронення побутових відходів, централізованому опаленні, холодному водопостачанні.

Популярні новини зараз

Українці зможуть купувати дешеву гречку, цукор, муку, олію і не тільки? У Раді зареєстрували новий законопроект

"Паскудить в лісі?": чоловік показав відео, на якому зняв снігову людину. Мурашки по шкірі

ДТП в Чернігівській області з 13 загиблими: глава МВС назвав причину

Школярі підпалили будинок вчителя заради переглядів у TikTok - згорілих бані й сараю було недостатньо

Показати ще

Бабак розповіла, що люди отримають нові варіанти для вибору моделі відносин з водоканалами і ПЕК. Крім того, поставлять крапку в питанні договорів з електроенергетиками і газовиками. Вони будуть полягати безпосередньо з користувачами і за індивідуальними лічильниками.

Експерти в цілому позитивно оцінюють ініціативу. Він, на їхню думку, вирішить багато проблем і дозволить структурувати відносини між усіма суб'єктами ринку житлово-комунальних послуг.

Екс-міністр з питань ЖКГ Олексій Кучеренко пояснив, що у споживача з'явиться право вибору різних форм управління - колективне або індивідуальне. Але головне, за його словами, те, що споживачі послуг ЖКГ усвідомили право вибору і відповідальність. Не обійшлося і без проблем в законопроекті.

"Перша тягнеться з іншого закону №417 про примусову передачу в управління будинку. Це абсолютно неправильна норма, яка зараз вилізе з прийняттям останнього законопроекту. Друга - споживачам не надається можливість відключитися від послуги, яка їм не потрібна. Перш за все - від централізованого опалення. У нинішніх умовах така норма дуже суттєва ", - підкреслив Кучеренко.

Жителі Києва і Одеси розповіли, скільки їм доводиться платити за комунальні послуги

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, з'явилися подробиці головних змін, які набули чинності після прийнятого закону "Про житлово-комунальні послуги".