Конституційний Суд визнав неконституційним закон про всеукраїнський референдум. Про це повідомило джерело, наближене до КС.

"Рішення ухвалили 26 квітня. Закон "Про всеукраїнський референдум" визнали неконституційним як через порушення процедури його розгляду та ухвалення, так і з огляду на його зміст", - розповів співрозмовник видання.

Зокрема, КС дійшов висновку, що цей закон повністю суперечить Конституції. "Ухваливши закон, Верховна Рада вийшла за межі своїх конституційних повноважень, що не узгоджується з принципом верховенства права, зокрема, з положенням про те, що найвищу юридичну силу має Конституція, а закони та інші нормативно-правові акти приймаються на її основі і повинні відповідати їй", - пояснив співрозмовник.

Він додав, що таким чином КС закріпив демократичну систему проведення всеукраїнського референдуму і "не дав можливості державі узурпувати владу під прикриттям "народного волевиявлення" в обхід Конституції.

Популярні новини зараз

Українець помер на заробітках у Польщі, рідні вбиті горем: "Не можемо поховати..."

У США помер український меценат і лікар Юрій Сас-Подлуський: повернув реліквії Шептицького і врятував сотні людей

Дорофєєва перед ″Останнім танцем″ нарешті зізналась про стосунки з Позитивом: ″Була закоханість″

Андрій Данилко зустрічається з власною "мамою", фанати в ауті: "Ходок по бабусям"

Показати ще

Як відомо, Верховна рада ухвалила закон №6278 про проведення всеукраїнського референдуму 6 листопада 2012 року.

20 листопада 2012 року опозиція намагалася відмінити голосування за цей закон, але за таке питання проголосували лише 17 депутатів. Громадські організації закликали Раду скасувати закон про всеукраїнський референдум.

Раніше "Знай.uа" повідомляв про те, що українцям нагадали про фундаментальне право всіх вільних народів. Блогер пояснив необхідність права народу на повстання. "Перше, що потрібно зробити -конституція повинна бути відредагована для життя Нації, а не влади. І ніякий парламент чи то президент не має право в ній щось змінювати. Конституція не дишло", - наголошує блогер.