Чим більше у підприємства слабких місць і дірок в захисті від зовнішніх загроз, тим більше шансів, що рейдер зверне увагу саме на нього.

Про це заявив засновник юридичної компанії «Придніпров'я» Костянтин Паршин.

На думку Костянтина Паршина, рейдери проводять оцінку всього – починаючи від того, які юристи працюють на підприємстві, закінчуючи тим, наскільки багато корпоративних зв'язків у його власників, і наскільки в цілому вони впливові.

«Природно, якщо ви бізнесмен, який не має впливових друзів, якщо вас нікому захистити в потрібний момент, то будьте готові до захоплення – ви набагато більш цікава жертва для рейдерів, ніж, наприклад, фермер – один районного прокурора. Така правда української реальності», - зазначає Костянтин Паршин.

Популярні новини зараз
Якщо на гривню більше – субсидію не отримаєте. Який дохід повинен бути для пільги "Іди в Україну, ти, бл**ь, служи": розлючені українці накинулися на працівників паспортного столу в Польщі Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною
Показати ще

Особливо незахищеними часто є сільськогосподарські підприємства, які знаходяться на «відшибі», але не перестають представляти ьинтерес до себе. Особливо уважними слід бути якраз навесні, коли починаються посівні, і різні бізнесмени починають знову ділити між собою землю і активи.

«Ось уже почалося з Черкаської області. Там поліція затримала понад 50 осіб, які брали участь у силовому захопленні сільськогосподарського підприємства», - зазначив Костянтин Паршин.

У більшості випадків фермерські господарства мають низький рівень юридичного захисту, а тому, як каже Костянтин Паршин, до них рейдери застосовують найпростіший, але перевірений метод силового захоплення, який не вимагає тривалої підготовки і особливих витрат: підкуп співробітників суду і правоохоронців, наймання пари десятків охоронців, і майно фірми можна привласнити собі за півдня.

Якісь мінімальні проблеми з оформленням права власності або внутрішні негаразди між засновниками і акціонерами – це також слабке місце, яке може викликати інтерес рейдерів. Одним з поширених методів захоплення бізнесу є скупка акцій: фіктивні фірми або підставні люди скуповують акції у, приміром, свариться партнерів, після чого рейдери одержують контрольний пакет акцій і виробляють захоплення компанії, змінивши в ній менеджмент.

Ще одним поширеним методом захоплення бізнесу є перекупка його боргів. Рейдер викуповує у добросовісного кредитора заборгованість, після чого в суді запускає процедуру банкрутства компанії, в результаті чого знижує вартість її активів і викуповує їх за невеликі гроші.

«Будьте уважні і обережні з банками і кредиторами. Вони можуть вам повідомити, що перепродали ваш борг, і доля вашого бізнесу вже давно в руках зловмисників», - зазначив Костянтин Паршин.

Проблемою в захисті підприємства можуть стати його співробітники. Відома фраза «кадри вирішують все» в даному випадку також актуальна, але в іншому світлі.

«Рейдер може підкупити, наприклад, бухгалтера, який почне робити« зливи »важливою внутрішньої інформації підприємства рейдерам, що дозволить їм надалі здійснити захоплення. Важливо мати комфортний клімат в колективі, наживати собі ворогів в особі колег, періодично перевіряти «температуру по палаті», щоб серед співробітників ніхто не приховував до вас злості, яка може стати відправною точкою в роботі вашого людини на противника », - зазначив засновник юридичної компанії «Придніпров'я» Костянтин Паршин.

У цьому сенсі слабким місцем можуть бути будь-які проблеми з контролюючими органами. Чим більше у підприємства «темних місць» з бухгалтерією, приводів для різного роду перевірок, тим більше шансів, що цим скористаються рейдери.

За словами Костянтина Паршина, підкупити можна не тільки суди або поліцію, але і фінінспекторів. Вони влаштують проблеми менеджменту підприємства, які згодом будуть використані для рейдерського захоплення.

Якщо організація при першій атаці рейдерів продемонструвала слабкість і не змогла належним чином захиститися, то можна бути впевненим, що атаки продовжаться і будуть ще міцнішими. Якісний захист прілюбілось спробі заволодіння вашим бізнесом може переконати рейдерів далі не намагатися оволодіти ним. За словами Костянтина Паршина, рейдер любить слабких, а тому потрібно завжди бути готовим і захищеним, демонструючи свою силу і впевненість.