Випробування українського станкового протитанкового гранатомета "Ланцея" почалися в кінці квітня на одному з полігонів Дніпропетровської області. Про це у Facebook повідомив директор компанії-розробника.

Розробником і виготовлювачем гранатомета стала компанія ТОВ "Рубін-2017". За опублікованими у вільному доступі матеріалами можна зробити висновок про характеристики вітчизняної військової техніки.

Протитанковий гранатомет "Ланцея" є копією радянського станкового протитанкового гранатомета СПГ-9 "Спис". Він був прийнятий на озброєння в 1963 році.

Модель має ряд модифікацій:

Популярні новини зараз
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Показати ще
  • Десантний гранатомет СПГ-9Д (індекс ГРАУ – 6 Г7);
  • Модернізований гранатомет СПГ-9М (індекс ГРАУ – 6 Г13);
  • Модернізований десантний гранатомет СПГ-9ДМ (індекс ГРАУ – 6 Г14);
  • Модифікації з нічним прицілом ПГН-9 (індекс ГРАУ – 1 ПН52) – СПГ-9Н, СПГ-9ДН, ЗПГ-9МН і СПГ-9ДМН.

Під час випробування "Ланцея" була комісія з офіцерів Міністерства оборони України, наукових співробітників і розробників гранатомета. Як повідомляється випробування пройшли успішно.

СПГ-9 знаходиться на озброєнні Збройних Сил України, Національної гвардії та Державної прикордонної служби, де активно використовується з початку протидії російської агресії на Донбасі. Після підписання Мінських домовленостей це найпотужніша зброя, яку можуть використовувати сторони відповідно до мирних угод.

Дивіться: перші випробування американського ПТРК Javelin в Україні

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" стало відомо, что державне підприємство "Укравтобуспром" розробляє новий бронеавтомобіль Сavalier 4×4, який будуть використовувати як тактичний бронерованный автомобіль.

При цьому його також можна використовувати в якості транспортної платформи для легкого вогнепальної і ракетної зброї, засобів зв'язку та інших систем оборони. Підійде він і для розвідки, пише "Автоблог".

Нагадаємо, напередодні зустрічі президента США Дональда Трампа з Путіним кремлівські пропагандисти активно поширюють дикий антиукраїнський фейк.