За минулі півроку кримчанам видали в 6 разів більше українських паспортів, порівняно з попереднім роком. Про це пише Politeka.

Станом на 1 серпня ID-карти отримали 4,5 тис. кримчан. Відзначається, що паспорти кримчани отримують у Херсонській області.

"Ми бачимо збільшення попиту від громадян України з Криму на отримання документа державного зразка", — розповів перший заступник постійного представника президента України в АР Крим Ізет Гданов.

Також спостерігається зростання виданих українських біометричних паспортів для виїзду за кордон.

"За період з 1 січня 2017 року по 14 вересня 2017 8 тис. 398 осіб отримали паспорти громадянина України для виїзду за кордон. Через рік — 55 тис. 392 людини", — зазначив Гданов.

Україна допускає можливість відновлення подачі води на незаконно окупований Крим. Однак, щоб врятувати жителів Криму потрібно офіційно визнати його статус. Росія ще жодного разу офіційно не зверталася з відповідним проханням, хоча проблема посухи в Криму стоїть дуже гостро.

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрій Гримчак розповів, що для можливого розгляду питання відновлення подачі води Москва повинна визнати факт окупації Криму.

"Тоді обов'язково треба було б написати: "Шановна влада України, ми, країна-окупант, Російська Федерація..." Адже чого, ви, хлопці, звертаєтеся до нас? Оскільки це окупована вами територія, то перший крок для подачі води — визнання цього факту. А інакше якого біса ми повинні з вами розмовляти? Якщо вони визнають, що це окупована територія, яка належить Україні, то ми з гуманітарних міркувань можемо розглянути можливість подачі води", — розповів чоловік.

Нагадаємо, колись процвітаюче курортне селище Поповка, розташоване в окупованому Криму, починає вмирати: колись сюди приїжджали тисячі туристів, а сьогодні місцеві жителі змушені розпродавати нерухомість, щоб не померти з голоду.

Як повідомляв Знай.ua, минулу добу на Донбасі була важкою для українських захисників, однак вони повністю контролюють ситуацію.

Також Знай.ua писав, генеральний директор видавництва "Ранок" Віктор Круглов відреагував на скандал з книгою, в якій Крим позначили як російську територію.