Три роки минуло з переломного моменту війни, коли артгрупа 25-ї повітряно-десантної бригади та підрозділи 1-го і 2-го батальйонів почали боротьбу за Шахтарськ. І хоч на мапі два батальйони у вигляді прапорців виглядали дуже і дуже переконливо, на ділі це були 250 відчайдушних бійців, які вступили в бій за ключовий комунікаційний пункт, звільнення якого могло змінити хід війни.

Про це пише військовий експерт Юрій Бутусов на своїй сторінці в Facebook. Він зазначає, що єдина відкрита для окупантів автомагістраль на Донецьк проходила через Шахтарськ, а його звільнення означало б блокаду Донецька і в корені змінило б оперативну обстановку на цьому напрямку. Шкода, що командування АТО сприймало це як відволікаючий манерв від операції в секторі "Д", в той час як противник поставився до бою з усією серйозністю.

"Така ціна дій під час рейдів - коли немає часу для ведення розвідки, коли через проблеми з організацією зв'язку, постачанням і орієнтуванням на місцевості різко зростає ймовірність потрапити в засідку або раптово зіткнутися з переважаючими силами противника. З 30 липня по 5 серпня зі складу підрозділів, які взяли участь в боях за Шахтарськ, 33 українських воїна загинуло, десятки отримали поранення, близько десяти потрапило у полон, але згодом були врятовані шляхом обміну на полонених солдатів противника. Ми пам'ятаємо", - підсумував Бутусов.



Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що до річниці кривавої трагедії на Донбасі військовий журналіст оприлюднив імена загиблих героїв.

Популярні новини зараз
Мобілізують обмежено придатних та чоловіків за 50: куди направлять Що загрожує українцям, якщо не забрати повістку з пошти: у ТЦК озвучили перелік наслідків Податкова контролюватиме перекази українців: кому приготуватись до штрафів та санкцій ТЦК не має права: кого не зможуть мобілізувати попри повістки
Показати ще