Нещодавно прямо у столичному ресторані активісти "Стоп корупції" вручили презент начальнику митного поста "Столичний" Київської міської митниці ДФС Сергію Тупальському, повідомляє портал "СтопКор".

За словами журналістів, один із українських політиків розповів ЗМІ деякі цікаві подробиці діяльності митного поста "Столичний".

"У 2010 році Сергій Тупальский разом з рідним братом Олександром Тупальским заснував митно-брокерську компанію ТОВ "Тріумф-СВ". Схема роботи проста - як тільки Сергій Тупальський приходить керувати черговим митним постом, він перенаправляє усі найприбутковіші підприємства та організації оформлювати документи саме через фірму свого брата", - розповів нардеп.

Популярні новини зараз
ПриватБанк попередив українців про важливе оновлення: що змінилося "Нафтогаз" попередив усіх: потрібно встигнути до 25 квітня Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

Також іще одна схема викрита журналістами на посту "Столичний" (ТОВ "Софія пром тех"), за якою однією із фірм не зазначалася реальна вага та замінювались в документах реальні якісні показники товару, змінилася на більш цікаву схему, яка полягає в наступному.

За даними розслідування, в митній декларації тепер вказують реальний товар (описують, наприклад тканину, яка вона є). Але митну ціну вказують мінімально можливу. Як приклад, тканина може бути із ввізним імпортним митом в 0%, 1%, 2%, 5%, 8%. Митна ціна ризику для неї складає 3,3 дол/кг и 3,75 дол/кг на всю тканину. В декларації заявляють тканину зі ставкою мита 8%, а ціну ставлять 2,2 дол/кг, а то і 0,5 дол/кг при реальній ціні ризику 3,75 дол/кг.

Для того, щоб визначити справжні характеристики товару та ціну ввізного мита, товар направляється в лабораторію, де і визначажться, який це саме вид тканини, щоб потім правильно ввести суму ввізного мита. Тільки після того, як лабораторія визначила що це за вид тканини — декларація відправляється в тарифний відділ для визначення ціни. В підсумку митниця за результатами експертизи знає, який це товар і може визначити на нього ціну.

Але в чому ж полягає хитра схема? За той період — це приблизно 30-45 днів — поки лабораторія виносить рішення з визначення "Що це за товар?", юридична особа, яка цей товар завезла (імпортер по митній декларації) просто припиняє своє існування і закривається і мито до бюджету платиться набагато менше, ніж необхідно.

За даними журналістів, про злочинні схеми митника відомо правоохоронцям, утім ті жодним чином не реагують. Окрім того, Сергій Тупальський має кума у НАБУ.

Раніше "Знай.uа" писав про те, що власники фіктивної фірми ТОВ "Меллвил", яка намагалася незаконно розмитнити на Одеській митниці 61 контейнер з товарами на 15-20 млн. дол., тиснуть на ЗМІ, щоб прибрати з мережі Інтернет інформацію про цю справу.