Нещодавно прямо у столичному ресторані активісти "Стоп корупції" вручили презент начальнику митного поста "Столичний" Київської міської митниці ДФС Сергію Тупальському, повідомляє портал "СтопКор".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
За словами журналістів, один із українських політиків розповів ЗМІ деякі цікаві подробиці діяльності митного поста "Столичний".
"У 2010 році Сергій Тупальский разом з рідним братом Олександром Тупальским заснував митно-брокерську компанію ТОВ "Тріумф-СВ". Схема роботи проста - як тільки Сергій Тупальський приходить керувати черговим митним постом, він перенаправляє усі найприбутковіші підприємства та організації оформлювати документи саме через фірму свого брата", - розповів нардеп.
Також іще одна схема викрита журналістами на посту "Столичний" (ТОВ "Софія пром тех"), за якою однією із фірм не зазначалася реальна вага та замінювались в документах реальні якісні показники товару, змінилася на більш цікаву схему, яка полягає в наступному.
За даними розслідування, в митній декларації тепер вказують реальний товар (описують, наприклад тканину, яка вона є). Але митну ціну вказують мінімально можливу. Як приклад, тканина може бути із ввізним імпортним митом в 0%, 1%, 2%, 5%, 8%. Митна ціна ризику для неї складає 3,3 дол/кг и 3,75 дол/кг на всю тканину. В декларації заявляють тканину зі ставкою мита 8%, а ціну ставлять 2,2 дол/кг, а то і 0,5 дол/кг при реальній ціні ризику 3,75 дол/кг.
Для того, щоб визначити справжні характеристики товару та ціну ввізного мита, товар направляється в лабораторію, де і визначажться, який це саме вид тканини, щоб потім правильно ввести суму ввізного мита. Тільки після того, як лабораторія визначила що це за вид тканини — декларація відправляється в тарифний відділ для визначення ціни. В підсумку митниця за результатами експертизи знає, який це товар і може визначити на нього ціну.
Але в чому ж полягає хитра схема? За той період — це приблизно 30-45 днів — поки лабораторія виносить рішення з визначення "Що це за товар?", юридична особа, яка цей товар завезла (імпортер по митній декларації) просто припиняє своє існування і закривається і мито до бюджету платиться набагато менше, ніж необхідно.
За даними журналістів, про злочинні схеми митника відомо правоохоронцям, утім ті жодним чином не реагують. Окрім того, Сергій Тупальський має кума у НАБУ.
Раніше "Знай.uа" писав про те, що власники фіктивної фірми ТОВ "Меллвил", яка намагалася незаконно розмитнити на Одеській митниці 61 контейнер з товарами на 15-20 млн. дол., тиснуть на ЗМІ, щоб прибрати з мережі Інтернет інформацію про цю справу.