Вівторок, 10 липня, відзначається на валютному ринку значними змінами: в той час як американська валюта знову починає здавати позиції, європейська - навпаки, зміцнює їх, і вже наблизилася до психологічної позначки.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це йдеться в повідомленні прес-служби регулятора.
Так, Національний банк України встановив наступний курс валютна 10 липня:
- 1 долар США - 26,25 гривень
- 1 євро - 30,94 гривні
- 10 російських рублів - 4,18 гривень
Виходить, що в порівнянні з показниками минулого дня долар подешевшав на 6 копійок, а євро - зміцнився на 9, повернувшись до показників 6 липня, і тим самим впритул наблизившись до позначки в 31 гривню. Вартість 10 російських рублів піднялася всього на копійку.
Очільник регулятора Яків Смолій заявив, ситуація на валютному ринку залишається сприятливою: "Зміцнення курсу гривні, яке спостерігається з кінця січня, свідчить, що на ринку домінують сприятливі фактори, під впливом яких... на міжбанківському ринку зростала пропозиція валюти з боку клієнтів при зниженні попиту на неї".
Згідно з консенсус-прогнозом Міністерства економічного розвитку і торгівлі, середній курс долара у Україні в 2018 році, за базовим сценарієм, складе 28,95 грн / долар, а в 2019 році - 32 грн за долар.
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що експерт розвінчав популярний серед українців міф про "долар по 8" та Януковича. Насправді штучне утримання курсу долара на рівні 8 гривень за часи президента Віктора Януковича і прем'єр-міністра Миколи Азарова призвело до того, що золотовалютні резерви України значно скоротилися.
Ми також писали про те, що представники Нацбанку підтвердили інфляційний прогноз на 2018 рік: за підсумками квітня цей показник становить 8,9%. За даними Державної служби статистики, в квітні споживча інфляція продовжила сповільнюватися третій місяць поспіль і склала 13,1% в річному вимірі (порівняно з 13,2% в березні). Інфляція в місячному вимірі знизилася з 1,1% в березні до 0,8% в квітні.