На п'ятницю, 29 червня, Національний банк України (НБУ) оприлюднив курс основних валют по відношенню до гривні. Про це повідомляють ЗМІ.

НБУ встановив наступний офіційний курс валют:

долар США — 26,189 грн;

євро — 30,568 грн;

російський рубль — 0,417 грн;

Популярні новини зараз
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Показати ще

Нагадаємо, в НБУ визнали, що купівельна спроможність національної валюти з 1996 року знизилася в 14 разів, заявив директор департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко.

Так, він зазначив, що нинішня банкнотна низка України надмірно переповнена, що в свою чергу вплинуло на купівельну спроможність національної валюти.

Крім того, експерт назвав кілька позитивних причин, які сприяли зміцненню курсу гривні, і вона стала лідером у списку валют, розповів фінансовий аналітик Віталій Шапран, коментуючи новину про те, що гривня очолила список валют, які найбільш зміцнилися відносно долара.

Так, експерт назвав кілька причин зміцнення вітчизняної валюти. Перша – вдала цінова кон'юнктура на ринках зернових та олійних культур, сталі і залізної руди. Друга – сезонність.

Експерт пояснив, що вже третій рік поспіль Україна збільшує залежність експорту від агробізнесу, тому сезонний фактор на тлі кліматичної специфіки відіграє все більшу роль. На літо гривня зміцнюється, взимку дешевшає.

"Головне – під час зміцнення гривні за останні 2 місяці золотовалютний резерв НБУ збільшив майже на 1 млрд дол., зараз він складає приблизно 7 млрд", – акцентував експерт.

Тому, як констатував Шапран, на сьогоднінаша перемога полягає у зростанні золотовалютного резерву, а рух курсу – це закони економіки.

Дивіться сюжет про валюту

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", долар намагається умити євро.