Керівництво Національного банку України (НБУ) встановило офіційні курси валют на вихідні, 19 і 20 травня. Про це повідомляють ЗМІ.

Згідно інформації, долар США подешевшає на дві копійки і його вартість складе 26,18 грн, а євро подорожчає на три копійки і буде коштувати 30,91 грн.

У держбюджеті-2018 заклали курс 29,3 грн/дол., а в минулому році закладали 27,2 грн.

Уряд озвучив такі валютні прогнози: обмінний курс гривні (у середньому за рік) у 2018 році складе 29,3 грн/дол., у 2019 році - 30,5 грн/дол., у 2020 році - 31 грн/дол.

Популярні новини зараз
Якій області приготуватись: астролог передбачив вже до кінця року Власників генераторів почнуть штрафувати через законодавство: суми сягають 500 тисяч гривень Індексація пенсій з 1 грудня: кому з літніх українців пощастить із надбавкою Боєць "закарпатських котлів" Микола Тищенко у столиці взявся паплюжити "Пункт незламності"
Показати ще

Згідно з даними опитування НБУ в першому кварталі 2018-го, більшість представників українського бізнесу прогнозують обмінний курс гривні до долара США в наступні 12 місяців у межах 28-31 грн/дол.

Історичні антирекорди гривні щодо іноземних валют в офіційнах курсах НБУ: долар США 26 лютого 2015-го досяг найвищого показника в 30,01 грн, євро встановив свій рекорд 26 січня 2018 року - 35,66 грн.

Нагадаємо, ситуація на валютному ринку продовжує повільно, але вірно грати на руку гривні: вартість американської валюти продовжує знижуватися, як і ціна на європейську.

Згідно з консенсус-прогнозом Міністерства економічного розвитку і торгівлі, середній курс долара в Україні в 2018 році, за базовим сценарієм, складе 28,95 грн/дол., а в 2019 році – 32 грн/дол.

Крім того, американська валюта почала повільний, але вірний процес подорожчання, і до грудня курс долара досягне 29,3 грн, як закладено в програмі державної скарбниці. Таку думку висловив фінансовий експерт Ігор Львов.

"Інакше на тлі низького зростання економіки Кабміну не вдасться виконати за доходами навіть соціальні статті бюджету, це можна зробити, тільки продавши дорожче валютні запаси. Також поки що незрозуміла ситуація з отриманням траншів від МВФ, що не сприяє стабільності гривні", — пояснив він.

За словами Львова, у передвиборний рік влада не допустить її подальшої девальвації навіть ціною зниження обсягів резервів центробанку.

Дивіться сюжет про валюту

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", смартфони з майнінгом озолотять користувачів.