У п'ятницю, 11 травня, курс біткоїна виріс в ціні на 3,27% до 9,367 тис. дол. Про це повідомляє CoinMarketCap.

На біржі Bitfinex криптовалюта піднялася в ціні на 2,74% до 9,34 тис. дол., на GDAX — на 2,6% до 9,29 тис. дол.

Альтернативні криптовалюти також дорожчають: Ethereum — на 5,51% до 763,88 дол., Ripple — на 3,46% до 0,8 дол., Bitcoin Cash — на 10,22% до 1658,74 дол.

Капіталізація ринку криптовалют складає на цей момент 437,3 млрд дол. На частку біткоїна припадає приблизно 36,5% всього ринку криптовалют.

Популярні новини зараз
3 хвилини – правда чи міф? За скільки ракета "Циркон" може дістатися українських міст Готуйте гаманці: українцям за лічені дні підвищать тарифи на комуналку, що подорожчає Готуйте документи: "Укрпошта" розпочинає виплати до 3 тисяч гривень Нова смертельна хвороба набирає обертів - "корона" допомогла їй обійти імунітет
Показати ще

Певний тиск на зростання вартості криптовалют продовжують надавати коментарі щодо біткоїна від Уоррена Баффета і Білла Гейтса, зроблені на початку тижня. Так, у понеділок Баффет заявив в інтерв'ю американському телеканалу CNBC, що криптовалюти "погано закінчать". У свою чергу, Гейтс назвав біткоїн однією з найбільш спекулятивних речей у світі.

Нагадаємо, ще в Україні не встигла з'явитися своя національна криптовалюта, а шахраї вже встигли її "підробити". Днями один із профільних ресурсів про криптовалюту повідомив, що НБУ запустив проект на Blockchain — українську криптовалюту, яка отримала назву eUAH.

Ресурс опублікував скріншот із сайту українського проекту і в заголовку поставив знак питання. Очевидно, він висловлював якусь невпевненість авторів тексту в тому, що Україна насправді це зробила.

Сайт проекту eUAH був зареєстрований зовсім недавно — 16 березня. Імена його творців невідомі. В описі сказано, що ініціатором випуску криптогривні є українські держоргани — Держагентство з питань e-government, Нацбанк і Мін'юст.

Проект нібито почався в березні. "У 2018 році заплановано випустити у вільний обіг до 10% запасу токенів. Початок життя Електронної Гривні", - стверджується у наведеному на сайті тайм-лайні.

У плані зазначено, що Україна збирається випустити на Ethereum 50 млн квитків, з яких 5 млн — у вільному обігу. У ініціаторів проекту є навіть White paper, яка з оформленням дуже схожа на звичайні презентації Нацбанку.

У ній говориться, що в 2019 році нова електронна гривня вже буде працювати у всіх сферах економіки і на неї доводитиметься до 15% всіх платежів у країні.

Дивіться сюжет про криптовалюту

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", головна криптовалюта нарешті заворушилася.