Долар подорожчав до 26, 54 грн у кінці березня, хоча на початку місяця він продемонстрував різке здешевіння. Так, 14 березня Нацбанк встановив мінімальний курс долара - 25,92 грн.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяІз середини березня пропозиція валюти на міжбанку почала знижуватися, через що йому довелося оголошувати про продаж валюти, аби вирівняти ситуацію.
Цю інформацію повідомляє LIGA.net.
"З 13 березня гривня втратила до долара 62 копійки. Це говорить про аномальний характер зростання курсу в лютому на початку березня. Це сталося не через ринкові фактори. На це вплинула активна покупка нерезидентами облігацій держпозики Мінфіну", - заявив начальник управління дилінгових операцій Райффайзен Банк Аваль Юрій Гриненко.
Він додав, що в лютому гривня зміцнювалася зі швидкістю приблизно 20-25 коп. у день, через це українці перестали скуповувати валюту, чекаючи від Нацбанк нижчого курсу. 12-13 березня попит на долар почав зростати. Тоді регулятор на двох аукціонах викупив з ринку $109,2 млн.
"Подорожчання валюти у середині березня прогнозовано. Протягом найближчих двох тижнів ми чекали повернення ринку в район 26,50-26,80 гривень за долар. Такий діапазон здатний запропонувати ринку "точку балансу", де ажіотаж найімовірніше вщухне", - підкреслив директор департаменту інвестиційного бізнесу ПУМБ Антон Стадник.
За словами Стадника, 30 березня і 2 квітня США і Європі місцеві банки працювати не будуть, через святкові дні. Тому платежі через них будуть зараховані вже квітнем. В четвер українські фінустанови активно закривали заявки. Основна частина торгів по долару пройшла в діапазоні 26,4-26,6 грн.
"Попит і пропозиція на ринку збалансується після того, як валюту почнуть продавати аграрії. Вони переглянуть свій платіжний календар через аномальні погодні явища в березні", - каже начальник відділу продажів ОТП Банку Юрій Крохмаль.
У березні гривня втратила потужний фактор підтримки - інвестиції нерезидентів в ОВДП Міністерства фінансів, які різко виросли взимку після підвищення облікової ставки НБУ до 17%.
"У квітні на курс впливатиме підвищений попит під виведення дивідендів, готівковий ринок, як каталізатор спекулятивних настроїв, періоди податкових платежів починаючи з 20 числа, відшкодування ПДВ. Серед загальних факторів - інтерес інвесторів до ринку українських цінних паперів і волатильність долара на світових фінансових ринках", - вважає директор казначейства банку Кредит Дніпро Олег Курінний.
Альпарі Вадима Іосуба, старший аналітик, прогнозує, що у середньостроковій перспективі курс стабілізується в широкому діапазоні 25,9 - 27,1 грн за дол.
Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", торги на міжбанку в п'ятницю почалися з середньозваженого курсу 26,35 гривні за долар, що на 19 копійок менше, ніж у четвер.