У мережі виклали фото наслідків посухи в північних районах окупованого Криму.

Село Правда – типова кримська глибинка. До Сімферополя звідси близько 110 кілометрів до райцентру Первомайське безпосередньо не більше п'яти.

Журналісти показали, як живе зараз ця кримська глибинка, пише Крим.Реалії.

Так, з 4 червня Правда, як і весь район, офіційно живе в режимі надзвичайної ситуації природного характеру. У зв'язку з безперервною посухою для чотирьох степових районів півострова своїм розпорядженням ввів "глава Криму", Сергій Аксьонов.

Відзначається, що режим НС дозволить, насамперед, місцевому сільськогосподарському виробничому кооперативу (СВК) "Правда" розраховувати на урядові компенсації від РФ.

Популярні новини зараз
А що так було? Українець "категорично відмовився" від повістки - чи підтримав його суд ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею" Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати
Показати ще

75% врожаю пшениці було втрачено через посушливу погоду, збиток склав близько 10 млн рублів (понад 4 млн. гривень). Значні втрати "Правда" понесе і в озимому ячмені, збір якого почався 5 червня.

"Ситуація катастрофічна. Схожа посуха у нас була і в 2008, і в 2012 роках. Але тоді виручала дніпровська вода" – розповів головний агроном господарства Павло Талалов.

Зупинка "Правда". Відразу за нею на кілометри тягнеться бетонний жолоб, по якому раніше на поля подавалася вода з Північно-Кримського каналу.

Тепер же по підземних трубах вода качається виключно з артезіанських свердловин.

А далі подається в полі на дощувальну установку "Бауер". Але за такого поливу, визнають фахівці "Правди", врожайність овочевих культур за останні роки впала у 2-3 рази. Грунт потребує обов'язкове гіпсування.

Одне з постраждалих від посухи пшеничних полів села. Вціліло 240 гектарів, повністю загинуло – 760.

Колосся озимого ячменю так і не набрали потрібної кондиції. Його прибирання в селищі вже почалася.

Грунт на кукурудзяному полі потрісканий від спеки. За всю весну дощ випадав три рази.

Кукурудзу намагаються врятувати поливом з свердловин. Після висихання на поверхні ґрунту залишається сіруватий сольовий наліт.

Як повідомляв портал "Знай.uа", на території окупованого Криму в Коктебелі, через нестачу води, пересохло водосховище. На території Автономної Республіки Крим налічується 22 водосховища, загальною площею 3614 га, об'ємом 334,2 млн м3.