Британські медики задокументували перший й можливо новий вид гонореї, яка стійко протистоїть комплексній терапії.

Відомо, що чоловік прийшов до лікаря зі скаргами на симптоми, характерні для гонореї. Після виставлення діагнозу йому прописали стандартні для таких випадків антибіотики: азитроміцин і цефтріаксон.

Однак ліки не допомогли, і тепер пацієнта лікують ін'єкціями антибіотика эртапенема, який набагато сильніше і могутніше попередніх. Зазвичай гонорею виліковують дуже швидко, але пацієнт буде здавати аналізи в наступному місяці, так як лікарі побоюються, що і новий засіб не допоможе.

Всі попередні стійкі штами гонореї не реагували на азитроміцин, але при комплексній терапії піддавалися лікуванню. Тут же інший випадок: з хворобою не впорався навіть коктейль з антибіотиків.

Популярні новини зараз
ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею" Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто
Показати ще

Управління охорони здоров'я Англії оприлюднило доповідь, в якій говориться, що пацієнт з резистентним штамом мав статевий контакт як мінімум з однією жінкою на території Великобританії, але заразився, схоже, під час поїздки в Південно-Східну Азію.

Зараз влада відстежує шлях чоловіка, намагаючись знайти його партнерок та не дати хворобі поширитися.

Нагадаємо, раніше відомий український лікар-педіатр Євген Комаровський попереджав про небезпеку популярного в Україні антибіотика "Левомецитин", який використовують десятиліттями практично в кожній родині. Про це фахівець написав на своїй сторінці в Facebook.

За словами доктора Комаровського, ці ліки використовуються практично в кожній сім'ї вже протягом 70 років, тому раніше чутливі бактерії вже давно перестали на нього реагувати. Даний медикамент рекомендується тільки в якості резервного засобу при менінгітах, сальмонельозі, черевному тифу, чумі та ряді інших захворювань.

Як повідомляв портал "Знай.uа" популярний антибіотик азитроміцин може збільшити ризик смерті. Цей препарат застосовується для лікування бронхіту, пневмонії, вушних інфекцій і венеричних захворювань. Дослідники з Університету Вандербільта вперше документально довели серйозний ризик для серця – цей препарат у 2,5 рази підвищує ризик смертей від серцево-судинних захворювань в перші п'ять днів лікування.