9 березня, у день народження Тараса Шевченка, у Львові провели конкурс на найкращого двійника Кобзаря. 17 чоловіків з'їхалися до "західної столиці" з різних куточків України, аби довести, що схожі на Кобзаря.

Умови конкурсу прості: бути візуально схожим на Тараса Шевченка та вміти декламувати його твори. До цього учасники підготувалися ретельно. Під час конкурсу всі учасники читали вірші та цитували Тараса Григоровича.

Сам конкурс проходив біля пам'ятника Шевченкові на проспекті Свободи. Суддями були глядачі. Найбільшу кількість голосів вони віддали львів'янину Василю Мельнику. Чоловік такому фіналу здивувався: "Я не думав, що виграю, я так – просто прийшов. Бо мені здається, що напевно мій образ – 50% є Шевченка"

Переможець отримав приз – вікенд у Карпатах. Інші призери – вечерю в ресторані та подорож до одного з українських міст.

Популярні новини зараз
Змії пішли в атаку на українців: як запобігти укусам і чи існує ефективний антидот Українців попередили про "важкі" платіжки за світло Мобілізація жінок у травні: кому доведеться йти до ТЦК В Україні з’явився новий вид пенсій: отримати може кожен, але доведеться поділитись
Показати ще

Один з учасників конкурсу, Богдан Лещук, розповів, що не раз чув від знайомих, що подібний на Кобзаря. Втім, він спочатку на них не звертав уваги. І тільки через десятки років помітив, що схожість із Шевченком і справді є.

"Сусідський хлопчик у пісочку копався і щось так на мене косо дивився. І приходить до мами і каже "як такий дядько, що як в нас на стіні висить у школі – то дядько ремонтує трактор". А в них висів Шевченко… Я трошки такий худенький, то мене називали "Шевченко в засланні", - згадує Богдан Лещук.

Він зізнався, що йому приємно бути схожим на Тараса Шевченка, якого вважає українським пророком:

"Шевченко мені подобається, бо то є наш пророк. Як він вгадав, він якби наперед бачив, що буде, як буде. Мені приємно, що я похожий трохи на Шевченка, і я люблю Україну, як він любив, і його люблю – як поета, як українця".

Про те, що у Львові обиратимуть двійників Кобзаря, першою дізналася дружина Богдана. Вона і вмовила чоловіка взяти участь у конкурсі. Сам Богдан запевняє: "До конкурсу я готувався. Вдів вишиванку, підкрутив вуса, шкода, що не чорні, налаштувався. Я вже прочитав усі вірші Шевченка, ще що в школі вчили, нагадав собі".

Тарас Шевченко прожив всього 47 років. Більшу частину свого життя він вимушено провів за межами України і лише 14 років прожив на батьківщині.

Він встиг побувати в більш ніж 100 містах і селах України. Але є місця, які не лише вплинули на творчість Кобзаря, а й відіграли важливу роль у його житті.

Раніше портал "Знай.ua" розповів про 8 натхненних місць Тараса Шевченка, які згадуються у його творах, чи тісно пов’язані з життям Кобзаря.