Українські батьки масово скаржаться на побори у школах напередодні 1 вересня. Здавати доводиться буквально на все: туалетний папір, мило, підручники, щоденники, парти, ремонт.

Про це зазначає Марина Петік.

Беруть картоплею

"Як розповіла одна з мам, у Вінниці у школі збирають гроші не тільки на ремонти і зошити, але беруть і продуктами. "Ми платимо по 250 грн раз на рік, здаємо 220 грн на зошити, 100 грн на ремонт. І передаємо продукти до школи: картоплю, цибулю, часник, борошно, квасолю, сухофрукти, моркву, цукор, буряки, огірки, капусту. Також здаємо на заготівлю помідорів", - повідомила Світлана Коваль.

Крім того мама однії з учениць шкіл у Харкові розповіла, що адміністрація закладу кожного місцяці вимагає сплатити до шкільних "фондів" гроші. Більше того вона додала, що контроль за рухом цих коштів батьки взагалі не можуть простежити.

"Щомісяця по 60 грн - половину у фонд класу, половину у фонд школи. До класу купували воду, оплачували прибирання, канцелярські товари, солодощі на стіл нарикінці навчального року, грамоти. На що витрачала школа ці гроші - не знаю, по-моєму вони відзвітували за меншу суму, ніж ми збирали. Ще по 100 грн на рік здавали на привітання дітей з днем ​​народження, 8 березня, 14 жовтня і днем ​​Святого Миколая. Ще по 100 грн на рік здавали на привітання вчителю. Ремонт класу коштував 170 грн з людини", - поскаржилася Аліна у бесіді з нами.

Популярні новини зараз
"Земля затремтить під ногами": ясновидець Герман побачив точний рік перемоги України Українці можуть залишитися без опалення та гарячої води: комунальники попередили про ризики Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого
Показати ще

Щоправда, не скрізь у школах можна обмежитися незначною сумою або картоплею. Наприклад, одна мама у Києві на умовах анонімності розповіла, що страждають через гроші як вчителі, так і батьки.

"У нас у фонд класу раз на рік треба здати 1000 грн, а у фонд школи - 2500 грн, ці гроші ми відправляємо на розрахунковий рахунок. Для тих, хто не хоче здавати, наслідки можуть бути різними. Наприклад, у нас директор вимагав у вчителів доплачувати свої гроші, раз вони не вміють працювати з батьками. Звісно, учитель буде відіграватися на дитині. Та й із фонду нічого вашій дитині купувати не будуть, і їй буде некомфортно", - зазначила мама.

Доходить до бійки

У минулому навчальному році не обійшлося без скандалів через шкільні побори. Так, у школі Ужгорода "Престиж" батьки виступили проти батька першокласниці з Донецької області, який не захотів здавати 2500 грн на меблі і ремонт. На зборах дійшло до бійки, а батькам радили перевести їхню дочку в іншу школу. А також говорили, щоб їхня дитина не сиділа на дивані і не ходила по килиму, на який вони не здавали гроші. Класний керівник стала на бік більшості батьків.

Більше того вже у лютому цього року виник грандіозний скандал в одній з одеських шкіл, де представниця батьківського комітету забажала від батьків у грубій формі сплатили "добровільні внески".

У лютому був скандал в одеській школі №96. Там представниця батьківського комітету грубо зажадала від однієї з мам здати 100 грн у фонд класу. "Чому твоя дитина ходить до школи за чужий рахунок, користується водою, туалетним папером, милом, ксероксами тощо? Ти невдячна т***!!!" - написала вона.

Міністр освіти розказала про зміни в ЗНО, лінійки та побори в школах

Нагадаємо, про 7 адмінпослуг, які будуть недоступні для вас без цього документа.

Як повідомляв "Знай.ua", перше вересня раптово стало "третім".

Також "Знай.ua" писав, що путінські упирі перетворили храм знань на смітник.