Україна зможе створити ракету-носій з механізмом багаторазового використання через 3-5 років, і такі напрацювання у нас вже є. Про це заявив голова Державного космічного агентства Павло Дегтяренко. Про це він сказав в інтерв'ю виданню LB.ua.

"Ілон Маск поставив три ступені в свою ракету для більшої вантажопідйомності. Такі проекти у нас теж є. В Україні виготовлялися бічні прискорювачі ракети "Енергія-Буран". Це і були перші ступені ракети-носія "Зеніт". Коли ви побачите її фотографію, там на кожному з блоків будуть дві великі "валізи" – це парашутна система збереженого приземлення. Ми закладали відразу можливість багаторазового використання цих бічних прискорювачів. На перших пусках це були лише оболонки систем. Але якщо б цей проект продовжився, багаторазове використання було б реалізовано. Зараз готового технічного рішення у нас немає, але створити його можна через 3-5 років", – запевнив Дегтяренко.

При цьому він також зазначив, що поки сенсу починати розробку немає, але коли вантажопотік на орбіту буде рости, Україна зможе до цього пристосуватися.

"Ви завжди дивитеся на те, що роблять американці, і питаєте, чому ми цього не робимо. З 2016 США витратили на ракетно-космічні дослідження близько 36 мільярдів доларів з 62 світових, на такі ж дослідження в 2016 році Україна витратила 25 мільйонів гривень. В півтори тисячі разів менше", – додав Дегтяренко.

Популярні новини зараз
У "Резерв+" з'явилась "мітка ухилянта": як виправити свої взаємовідносини з ТЦК За кермо не всім тепер можна: які вікові обмеження запровадили для водіїв в Україні Київ та інші міста будуть розбиті: волонтерка спрогнозувала невтішне майбутнє для українців Не бери слухавку: шахраї дзвонять саме із цих номерів - і ти вже в їхній пастці
Показати ще

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що NASA включив в число кращих відразу два українських стартапи. Дві українські молодіжні команди інженерів увійшли у список найкращих за підсумками щорічного конкурсу NASA Space Apps Challenge-2017. Команда Spacer з Дніпра представила стартап Diversity, метою якого стала популяризація астрономії і робота над новітніми методами дослідження космосу. Інша команда школярів з Одеси запропонувала концепцію розумного поселення. Українці вперше взяли участь у міжнародному конкурсі минулого року і стали переможцями за версією глядацьких симпатій.