З 1 квітня в Україні стартувала нова медична реформа, також зміни торкнулися оформлення закордонного паспорта та поїздок за кордон і весняного призова строковиків. Що цього разу пропонує влада українцям, та до яких несподіванок слід бути готовими.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНОВА МЕДИЦИНА
Кожен пацієнт повинен укласти декларацію з обраним ним лікарем в будь-якому медзакладі. Варто звернутися до лікарні. При собі необхідно буде мати паспорт, ідентифікаційний код і мобільний телефон. У свою чергу, лікарня повинна бути підключена до системи Електронне здоров'я. Поки нею охоплені не всі медустанови України, проте там, де система вже працює, можна буде побачити спеціальну наклейку від МОЗ – "Тут можна вибрати свого лікаря".
Усі договри укладатимуть лише в електронному вигляді, тобто на кожного пацієнта заведуть електронну карту, де зберігатиметься історія хвороби, різні довідки, видані в процесі звернення до лікаря та листи непрацездатності, які потраплятимуть до роботодавців також в електронному вигляді. Тобто, одним з перших етапів реформи – повна автоматизація галузі.
У МОЗ радять оформляти декларації зі своїми сімейними лікарями як можна швидше, так як кожен з них буде мати певний ліміт на кількість обслуговуваних пацієнтів.
ПОЇЗДКИ ЗА КОРДОН З ДІТЬМИ
З 1 квітня за межі України не зможуть виїхати діти віком до 16 років, у яких до сих пір немає власного паспорта для виїзду за кордон. Правило стосується і тих сімей, де дитина вписана в закордонний паспорт будь-кого з батьків або ж має так званий "проїзний документ дитини".
Вписувати дитину в закордонний паспорт заборонили ще у 2015 році. Кожній дитині тепер потрібно оформлювати свій біометричний паспорт.
Діти, яким виповнилося 14 років, зможу оформити біометричний закордонний паспорт тільки при наявності паспорта громадянина України у формі ID-карти. Вони здають відбитки пальців і ставлять свій підпис у паспорті.
Після 16 років діти можуть подавати документи самостійно, без участі батьків.
ПЕРЕВІРКИ ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ
З 4 квітня в Україні набуває чинності закон Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, кормах, побічних продуктах тваринного походження, здоров'я і благополуччя тварин.
Тепер Інспектори з якості товарів частіше навідуватимуться до підприємців, які виготовляють споживчі товари. Якщо виробник добре себе зарекомендує цього року, в наступному перевірок на його підприємстві буде менше.
ПРИЗОВ ДО ВІЙСЬК
C понеділка, 2 квітня, в Україні починають свою роботу призовні комісії всіх рівнів. Призову на строкову військову службу підлягають близько 15 тис. Українців у віці від 20 до 27 років. 18-19-річні юнаки можуть пройти службу добровільно, за контрактом.
Близько 9 тис. Осіб планують набрати в ЗСУ, 1 тис. - в Держслужбу транспорту, 4 тис. - в Національну гвардію, 1,2 тис. - до Держприкордонслужби.
Заклик триватиме до 31 травня 2018 року.
Термін служби складає 18 місяців для тих призовників, у кого немає вищої освіти, і 12 місяців - для призовників зі ступенем спеціаліста або магістра.
Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", яких змін у квітні слід чекати українським пенсіонерам.