Архітектор Михайло Хохонь представив широкій громадськості проект Меморіалу Героїв Небесної Сотні. Головним посилом тут має стати народна боротьба і сплеск гніву українців, вираженого лаконічними методами. Про це повідомляє 032.ua.

За основу була взята територія квадратної форми, яка покликана символізувати Майдан. Там збираються розмістити весь меморіал, який повинен, за задумом авторів, символізувати Україну. Вже від нього будуть виходити символічні промені з найважливішими датами Революції Гідності. Якщо ці ключові для українського народу дні не було зафіксовано жертв, то тоді лучки будуть закінчуватися ліхтарями.

З іншого боку відходять промені будуть закриті щитами, виготовленими на основі базальтової кам'яної породи. На них спеціалісти висічуть портрети тих, хто поліг геройською смертю. Щоб додати більше символізму, планується стилізувати портрети під отвори від куль.

Кожен щит додатково оснастять QR-кодом, щоб всі відвідувачі меморіалу змогли прочитати відповідну символу історичну зведення.

Популярні новини зараз
Змії пішли в атаку на українців: як запобігти укусам і чи існує ефективний антидот "Війна в Україні завершиться несподівано" – пророцтво монаха з гори Афон Кому як пощастить: ПриватБанк виплатить клієнтам від 150 до 5000 грн В Україні з’явився новий вид пенсій: отримати може кожен, але доведеться поділитись
Показати ще

Позаду пам'ятника планують створити музей, а в передній частині експерти збираються встановити майданчик, призначену для відпочинку та проведення пам'ятних культурних заходів. Заключними штрихами стануть доріжки, зелена зона та реконструкція старого фонтану.

Передбачається, що меморіал отримає трохи змінений вигляд у нічний час. У темний час доби сприйняття буде посилюватися вбудованим освітленням. Подібне доповнення покликане символізувати вигляд Майдану під час Революції Гідності. В центрі меморіалу пропонують влаштувати ліхтар, який світлом в небо нагадає про відліт героїв.

Додамо, що цей проект Меморіалу Героїв Небесної Сотні для Сихова від архітекторів Михайла Хохонь і Петра Свистуна погодив "Комітет пам'яті українських героїв" в жовтні 2017 року.

Спочатку ідея будівництва пам'ятника виникла в травні 2014 року, а за детальну реалізацію взялися з жовтня 2014, після того як був створений відповідний комітет у Львові. Після тривалого обговорення, архітектори вирішили розташувати пам'ятник у сквері біля кінотеатру імені Довженка на Сихові.

Відеопрезентація Меморіалу

Як писав портал "Знай.uа" з життя перша виконавиця неймовірно символічної для України пісні "Гей, пливе кача по Тисині" Віра Баганис.

Порошенко освистали родичі героїв Небесної сотні