Найочікуваніша космічна подія станеться вже цієї п'ятниці, 27 липня: з будь-якої точки планети можна буде спостерігати аномально тривале місячне затемнення, рівних якому не було ось вже більше ста років.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВ Одесі на території астрономічної обсерваторії університет ім. Мечникова організував фестиваль "Star fest" і приурочений він до параду планет.
Організатори підкреслюють, що у заходу не тільки розважальна, а й освітня програма.
"Ми і наше життя безпосередньо пов'язані з космосом, найбезпосереднішим чином. І ті космологічні події, які відбуваються, події астрономічні вони безпосередньо стосуються всіх нас, що живуть на Землі, які живуть в цьому місті", - розповів ректор університету Ігор Коваль.
"Я б сказав, блискучі події, напередодні яких ми з вами знаходимося, вони варті уваги, коштують нашого розуміння, того, в якому світі ми з вами живемо. І треба сказати, що це досить рідкісні події, в один і той же день трапляється раз на 130 років. Тому є такі події, які відбуваються, коли людина може бути свідком раз в житті", - говорить президент Одеського астрономічного товариства Михайло Рябов.
Він також додав: "Апофеоз подій, які на нас чекають 27 числа, це повне тіньове місячне затемнення, і у нас така рубрика, яка буде протягом усі дні, але саме в цей день, називається "запитай в астронома", у нас будуть присутні провідні астрономи. Вони розкажуть, чим вони займаються. Ну і, звичайно, по ходу всього цього відбуватимуться на небі, події, пов'язані з повним тіньовим затемненням, можна вийти на майданчики, стоятимуть телескопи різні, і можна буде дивитися і все це спостерігати цю картину".
Нагадаємо, відомий астролог Влад Росс розповів, який вплив це астрономічне явище матиме на Україну, Росію, світ та людство.
Як повідомляв "Знай.ua", в ніч на 28 липня українці зможуть спостерігати в небі місячне затемнення. Приготуйтеся, адже воно стане найдовшим у XXI столітті.
Також Знай.ua писав про те, що американські вчені прийшли до висновку, що континентальна кора Землі утворилася раніше ніж 350 мільйонів років після формування Сонячної системи.