Останнім часом в Україні стає все більш затребуваною послуга сурогатного материнства.

Як пише ВВС, іноземні пари звернули увагу на Україну після того, як цю послугу заборонили в Індії.

Подібної історією ділиться сурогатна мати Анна. Коли їй було 18 років, вона вперше дізналася про подібний вид бізнесу з телевізійної програми. Сурогатне материнство здалося студентці хорошим шансом здійснити свої мрії. Але для участі в програмі потрібно було обов'язково мати власну дитину. За українським законодавством, жінка обов'язково повинна бути сама мамою, оскільки це зменшує ймовірність того, що вона буде мати сильні почуття до дитини, яку виношує для інших батьків.

Через кілька років Анна народила власну дитину і знову згадала про сурогатне материнство. Працюючи адміністратором в місцевому готелі, вона заробляла $ 200 в місяць. А ставши сурогатною мамою для словенської подружньої пари, в свої 22 роки вона отримала $ 20 тис. За дев'ять місяців. Ця сума включала плату за послугу і кошти, виділені на інші супутні витрати.

Популярні новини зараз
Почекайте з покупками: виплати пенсій затримають "Нафтогаз" попередив усіх: потрібно встигнути до 25 квітня Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого
Показати ще

Однак не завжди вагітність закінчується вдало. Част трапляються ускладнення і хвороби.

"Ті сурогатні матері, які думають тільки про гроші, тобто як би більше заробити, часто погоджуються на гірші умови. Як наслідок, їх права менш захищені", - пояснює менеджер однієї з клінік Антон Козлов. За його словами, його клініка майже кожен день отримує запити від пар з Китаю.

Процедура сурогатного материнства в Україні виглядає так:

1) Біологічними батьками дитини, яку виношує сурогатна мама, може стати тільки гетеросексуальних подружня пара. Вона повинна надати медичні довідки, які підтверджують: обидва з подружжя не зможуть стати батьками самостійно за станом здоров'я.

2) Дитина повинна мати генетичний зв'язок, по крайней мере, з одним із батьків, при цьому досить часто використовують донорські статеві клітини.

3) Загальна вартість послуги становить $ 30-45, сурогатні матері з цієї суми отримують від $ 5 тис. До 20 тисяч.

4) Юридично батьками дитини визнають тільки його біологічну маму і батька, сурогатна мати не має ніяких батьківських прав.

5) Сурогатною мамою може стати тільки жінка у віці 19-36 років, яка має власну дитину, пройшла медичне обстеження і надала довідку від психіатра.

6) Офіційної статистики щодо кількості сурогатних вагітностей в рік в Україні немає, але за приблизними оцінками фахівців, що працюють в області, мова може йти в середньому про 500 випадках.

7) Зазвичай біологічні батьки витрачають кілька місяців, щоб оформити всі документи для вивозу дитини за кордон.

Сурогатне материнство в Україні

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що рано материнством в Україні вже нікого не здивуєш. І якщо матусі у віці 15-16 років - явище, на жаль, уже майже звичне, то ті, хто народжують в більш молодому віці, викликають у суспільстві неоднозначну реакцію.