День солідарності журналістів був заснований досить давно, ще в 1958 році в Бухаресті. Це свято присвячено всім журналістам, і вони в цей день повинні демонструвати згуртованість і допомагати один одному в своєму не легкій справі. Міжнародний день солідарності журналістів відзначається щорічно 8 вересня.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяМіжнародний день солідарності журналістів 2017: історія свята
Таке свято було засновано на 4 конгресі міжнародної організації журналістів. Але, на жаль, приводом для вибору саме такої дати послужили не найкращі події. Саме 8 серпня 1943 року німецькими солдатами був страчений чехословацький журналіст-антифашист Юліус Фучик. Ця людина з самого юного віку почала цікавитися політикою, і вже в 1921 році став одним з прихильників Комуністичної партії. А рівно через 20 років, в 1941 році став членом центрального підпільного правління Комуністичної партії. Але всього через рік, у 1942 році він зі своїми товаришами був заарештований гестапо.
Його головним творінням була книга "Репортаж з петлею на шиї", яку він написав, перебуваючи в ув'язненні в празькій в'язниці. Після смерті журналіста її переклали аж на 70 мов. Юліус Фучик був розстріляний 8 серпня 1943 року, і тільки через 15 років день смерті журналіста став відзначатися як міжнародний день солідарності журналістів.
Міжнародний день солідарності журналістів 2017: традиції свята
Вже в кінці 20 століття це свято стало офіційним, і його відзначали практично у всій Європі. Все це стало можливим завдяки черговій конференції ООН. Таким чином, можна сказати, що Міжнародний день журналіста – це не тільки звичайне професійне свято, а ще й привід згадати історію, поділитися досвідом, відчути солідарність і згуртованість жуналистов всього світу.
Традиційно, в цей день проходить величезна кількість конференцій, на які з'їжджаються журналісти з усього світу, щоб обговорити головні проблеми, поділитися досвідом. Крім цього, в День солідарності журналістів проводяться урочисті нагородження і вручення медалей.