Українським селянам заборонять здавати молоко на молокозаводи, а також здавати його на базари. Виявляється, це записано в Угоді про асоціацію з Євросоюзом і це спрямовано на покращення безпечності продуктів харчування.

"Згідно з домовленостями, які підписала наша країна в рамках асоціації з ЄС, неякісне домашнє молоко та вироби з нього домашнього походження мають зникнути з продажу" - сказано у статті в одному з інтернет-видань.

Але, як стало відомо пізніше, повністю домашнє молоко поки зникати нікуди не збирається. Зміни для домогосподарств та переробної промисловості будуть, більше того - такі зміни потрібні. Однак катастрофічними вони аж ніяк не виглядають.

Новий стандарт мав набути чинності з 1 січня 2018 року, однак початок його застосування перенесли на 1 липня. До слова, в Європейському союзі немає поділу сирого коров’ячого молока на сорти - все воно має відповідати класу "екстра", і це записано у регламенті. Отже, можна говорити лише про поступовий перехід Українського харчового ринку на стандарти ЄС.

Популярні новини зараз
Карткою – 10 грн, готівкою – 15: в Україні знову підвищують ціни на проїзд Українцям пообіцяли зробити життя трохи простішим: понад 10 тис грн на людину 60-й День народження - не привід радіти: в Україні пенсіонерам повідомили погану новину Встановлення інвалідності буде проходити по новому: які документи готувати для МСЕК
Показати ще

У Міністерстві аграрної політики повідомили, що незабаром оприлюднять проект відповідного наказу, який буде затверджено після широкого обговорення.

В уряді водночас стверджують, що перехід з другого сорту на перший не вимагатиме від селян великих витрат - йдеться насамперед про гігієну тварин та людей, що їх обслуговують.

Але, йдеться і про те, що з 1 січня 2025 року настануть зміни для селян, які торгують м’ясом і молоком - продукти, отримані в результаті забою не на офіційній бойні, можна буде використовувати лише для власного споживання.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", уся молочна продукція за 2017 рік подорожчала більш ніж на 20%: сметана і сир – на 26%, молоко і вершкове масло – на 21%.