У Свято-успенському храмі в селі Птича Дубенського району на Рівненщині забарикадувалися місцеві парафіяни православної церкви Київського патріархату. Відомо, що вони зайшли в будівлю в ніч на 3 квітня.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПарафіяни побоюються, що церкву можуть відняти прихильники Московського патріархату.
Храм був у власності УПЦ МП. Після початку війни на Донбасі більшість селян виступили з вимогою передати будівлю Київському патріархату. Подали в суд. У селі почалися сутички між віруючими. Рівненський суд в січні 2016-го заарештував будівлю церкви. Священики служили вдома.
2 квітня суд зняв арешт з будівлі. Представники МП вночі хотіли відслужити там службу. Представники Київського патріархату їм завадили і першими зайшли в церкву.
— Громада вирішила до Великодня храм не відкривати. Представники УПЦ КП кажуть, що їх супротивники найімовірніше будуть захоплювати церкву, — каже сільський голова Ярослав Вознюк, 52 роки. — Будівлю охороняє поліція. Силових конфліктів не було. Скільки це триватиме — невідомо.
3 квітня суд повторно заарештував храм. Однак люди відмовилися з нього виходити. Станом на вечір 4 квітня були всередині.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в неділю, 8 квітня, вночі на Воскресіння Христове в український Луцьк привезли Благодатний вогонь з Єрусалиму. Про це написав депутат обласної ради Юрій Ройко на своїй сторінці в Facebook.
"Благодатний Вогонь із Храму Гроба Господнього вже в Луцьку! Христос воскрес! ", - повідомив він.
Крім того, Ройко опублікував відповідні фотографії, на яких митрополит Михайло передає віруючим Благодатний вогонь. Варто зазначити, що митрополит Луцький і Волинський Михаїл з благословення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета зустрів вогонь в аеропорту "Бориспіль" і привіз його в Луцьк.
Як повідомляв портал "Знай.uа" свято Благовіщення-одне з найголовніших свят року. У християнській традиції воно означає добру, радісну звістку, яку Архангел Гавриїл приніс Діві Марії, що вона народить Ісуса. У церкві в цей день святять проскури, а господарі випускають із хлівів тварин, щоб чули весну.